e
sv

Ahmet Ümit’ten yeni kitap müjdesi

Polisiye romanlarıyla tanınan yazar Ahmet Ümit, merakla beklenen son romanı "Aşkımız Eski Bir Roman" ile Yekta Kopan moderatörlüğünde gerçekleştirilen Hepsiburada Yazar Söyleşilerinin konuğu oldu.
avatar

Rıfat Şentürk

 • e 0

  Mutlu

 • e 0

  Eğlenmiş

 • e 0

  Şaşırmış

 • e 0

  Kızgın

 • e 0

  Üzgün

Sevilen polisiye romanları yazarı Ahmet Ümit, Yapı Kredi Yayınları’ndan çıkan son kitabı Aşkımız Eski Bir Roman ile “Hepsiburada Yazar Söyleşileri”nde Yekta Kopan’ın konuğu oldu. Aşkımız Eski Bir Roman, Ümit’in 1998 yılında yarattığı Başkomiser Nevzat karakterine ait 3 yeni romandan oluşuyor. 21 yıl önce Yeniyüzyıl Gazetesi’nde hafta sonunda yayınlanacak bir polisiye hikaye için Ahmet Ümit’in yarattığı Başkomiser Nevzat karakteri sevilince, ardından romanları, çizgi romanı, televizyon dizisi, radyo tiyatrosu ve sinema filmi de yapıldı. Söyleşi sonunda Ümit, sevenlerine Balat’ta Başkomiser Nevzat Evi açmanın da planları arasında olduğu müjdesini verdi. İlki İstanbul Beyoğlu’nda bulunan Yapı Kredi Yayınları Kitabevi’nde düzenlenen imza günlerinin tüm Türkiye genelinde düzenleneceği bilgisini de paylaştı.

KÜLTÜR MOZAİĞİMİZE VE TARİHİMİZE SAHİP ÇIKALIM

Başkomiser Nevzat karakteri, en renkli semtlerden olan Beyoğlu’ndan olunca söyleşide konu İstanbul ve Türkiye’nin kültür mozaiğine geldi. Gerek Kopan gerekse Ümit farklı din ve kültürden birçok insanın buluştuğu Beyoğlu’ndan yola çıkarak, ülkemizin kültür mozaiğine sahip çıkmak üzerine de keyifli bir sohbet gerçekleştirdi. Ümit, tarihimize ve tarihi değerlerimize sahip çıkmanın önemini de vurguladı.

YENİ KİTAP MÜJDESİ

Ünlü yazar, üstünde uzun süredir çalıştığı 3 polisiye hikayeye yer verdiği Aşkımız Eski Bir Roman kitabının ardından, sırada Bergama tarihiyle ilgili bir roman üzerinde çalıştığı müjdesini de okurlarıyla paylaştı.

kaynak: mürekkep haber

etiketlerETİKETLER
Üzgünüm, bu içerik için hiç etiket bulunmuyor.

Sıradaki içerik:

Ahmet Ümit’ten yeni kitap müjdesi

editörün seçtikleri EDİTÖRÜN SEÇTİKLERİ