e
sv

Altın fiyatları yeniden yükselişe geçti

Altın fiyatları yeniden yükselişe geçti, geçen haftanın son işlem günü 461 liradan kapatan 24 ayar külçe altının gramı yükseldi. Gram altın 472, 7 lira seviyesinden işlem görüyor.
avatar

Rıfat Şentürk

 • e 0

  Mutlu

 • e 0

  Eğlenmiş

 • e 0

  Şaşırmış

 • e 0

  Kızgın

 • e 0

  Üzgün

Geçen haftanın son işlem gününde 461 liradan haftayı tamamlayan 24 ayar külçe altının gramı yeni haftaya yükselişle başladı. Güne 470,8 lira seviyesinden başlayan gram altın 472,7 liradan işlem görüyor. Bu arada ons altın, yükseliş eğilimini Asya piyasaları ile bugüne de taşıyarak 1.990 doların üzerine çıktı ve geçen haftaki kayıplarının önemli bir kısmını telafi etti.

ALTINDA SON DURUM NE?

Gram altın, yeni güne de yükselişle başlamasının ardından saat 11.20 itibarıyla önceki kapanışın yüzde 1,1 üzerinde 476,4 lira seviyesinden işlem görüyor. Aynı dakikalarda çeyrek altın 783 lira, Cumhuriyet altını da 3.196 liradan satılıyor. Altının ons fiyatı, şu dakikalarda önceki kapanışa göre yüzde 1,1 artışla 2.007 dolar seviyesinde bulunuyor. Analistler, ABD ve Çin arasındaki gerilim, Doğu Akdeniz’deki gelişmeler ve ABD’de görüşülen teşvik paketine ilişkin belirsizliğin altının ons fiyatını desteklediğini belirtti.

kaynak: karar

etiketlerETİKETLER
Üzgünüm, bu içerik için hiç etiket bulunmuyor.

Sıradaki içerik:

Altın fiyatları yeniden yükselişe geçti

editörün seçtikleri EDİTÖRÜN SEÇTİKLERİ