e
sv

Ankara ‘Afiyet Ver’ başvurusu nasıl yapılır?

'Ankara Afiyet Ver başvuru şartları neler?', 'ABB askıda kurban bağışı nereye ve nasıl yapılır?' sorularının yanıtları merak ediliyor. Ankara Büyükşehir Belediyesi'nin 'Afiyet Ver' kampanyası yoğun ilgi görüyor. Kurban Bayramı'nda kurban kesme veya kırmızı et yeme imkanı olmayan ihtiyaç sahibi vatandaşlar için başlatılan askıda kurban kampanyası 'Afiyet Ver' başvuruları internetten yapılıyor. İşte 'Ankara askıda kurban Afiyet Ver başvuru ekranı'...
avatar

Rıfat Şentürk

 • e 0

  Mutlu

 • e 0

  Eğlenmiş

 • e 0

  Şaşırmış

 • e 0

  Kızgın

 • e 0

  Üzgün

‘ABB askıda kurban Afiyet Ver uygulamasına nasıl başvurulur?’, ‘Ankara Afiyet Ver kurban bağışı ödemesi nasıl ve nereye yapılır?’, ‘Ankara askıda kurban başvuru şartları neler?’, ‘ABB kurban bağış ücreti ne kadar?’ sorularının yanıtlarına sayfamızda yer verdik. Ankara Büyükşehir Belediyesi’nin hayırsever vatandaşlar ile dar gelirli aileleri bir araya getirdiği ‘Afiyet Ver’ kampanyası devam ediyor. ‘Askıda kurban’ ismiyle de bilinen yardım kampanyasıyla, Kurban Bayramı’nda kesilen etler 1 Eylül 2020 gününden itibaren konserverler halinde ihtiyaç sahiplerine gönderilecek. Detaylar haberimizde…

AFİYET VER NEDİR?

Ankara Büyükşehir Belediyesi, iştirak şirketi Halk Ekmek aracılığıyla Kurban Bayramı’nda ihtiyaç sahiplerine dağıtılmak üzere ‘Afiyet Ver’ kampanyası başlattı. Hayırsever vatandaşların Afiyet ver internet sitesinden online yapılan bağışlarıyla, kurban kesme imkanı olmayan düşük gelirli ailelere konserveler halinde kırmızı et gönderilmesi sağlanacak. Askıda kurban’ olarak da bilinen kampanyada ihtiyaç sahibinin veya bağışçının isimleri yayınlanmayacak. 1 Eylül 2020 Salı gününden sonra dağıtılmaya başlanacak 400 gramlık ve 800 gramlık konserve etler, ihtiyaç sahibine teslim edildikten sonra bağışçıya SMS ile bilgi verilecek.

ANKARA AFİYET VER KURBAN ETİ BAĞIŞI EKRANI

AFİYET VER KURBAN BAĞIŞI ÖDEMESİ NASIL VE NEREYE YAPILACAK?

Geçtiğimiz aylarda 6 Milyon Tek Yürek kampanyası ile ses getiren Ankara Büyükşehir Belediyesi (ABB), Kurban Bayramı için bu kez ‘Afiyet Ver’ kampanyasını başlattı. ABB Başkanı Mansur Yavaş, Halk Ekmek Genel Müdürlüğü’nün eylül ayından itibaren ihtiyaç sahiplerine konserve şeklinde kavrulmuş kuşbaşı ve kıyma dağıtımı yapacağını açıkladı.

Hayırsever vatandaşlar www.afiyetver.com adresi üzerinden 800 gramlık kavrulmuş kuşbaşı ve kıyma konservesinin tamamını ya da yarısını satın alabilecek. ‘İyilik bulaşıcıdır’ sloganıyla dayanışma çağrısı yapan Başkan Yavaş, “Ankara’dan ‘Afiyet Ver’ adıyla yeni bir iyilik hareketi başlatıyoruz. Hiçbir anne-baba eve bir şey götüremediği için çocuklarına karşı mahcup olmasın. Kimse mahzun kalmasın, hiçbir çocuk besinden uzak büyümesin” dedi.

KAVRULMUŞ KUŞBAŞI VE KIYMA KONSERVESİ DAĞITILACAK

Hayırseverlerin bağışlarıyla büyüyen ‘Afiyet Ver’ adlı yeni kampanya ile ihtiyaç sahibi ailelere, konserve şeklinde kavrulmuş kuşbaşı ve kıyma dağıtımı yapılacak. Paketlenmiş kuşbaşı ve kıyma konservelerinin hayırseverler tarafından elektronik ortamda satın alınabileceğini belirten Başkan Yavaş, şöyle konuştu: “Ramazan ayında İftar Ver diyerek yola çıktık, 500 bin sofrayı sıcak aş ile buluşturdunuz. Ardından ‘Su Ver’, ‘Bilet Ver’ ve ‘El Ver’ dedik, yüzbinlerce ihtiyaç sahibi ailemizin dertlerine derman oldunuz. Şimdi mübarek Kurban Bayramı öncesinde yeni bir iyilik hareketi daha başlatıyoruz. Darda kalan vatandaşlarımızın yüzüne umut, gözüne ışık olmak için bu kez ‘Afiyet Ver’ kampanyamızla iyiliği bulaştıracağız. Hedefimiz eylül ayı itibarıyla yüz binlerce kavurma ya da kıymayı paketlenmiş halde ihtiyaç sahibi ailelerimize ulaştırmak, onların dertlerine derman olmak.”

BAĞIŞLAR SADECE İNTERNETTEN YAPILACAK

Halk Ekmek Genel Müdürlüğü tarafından düzenlenecek ‘Afiyet Ver’ kampanyası kapsamında Büyükşehir Belediyesi Sosyal Hizmetler Daire Başkanlığı’nın tespit ettiği gelir seviyesi düşük ailelere ücretsiz olarak sağlıklı ve uzun ömürlü konserve şeklinde kavrulmuş kuşbaşı ve kıyma dağıtımı gerçekleştirilecek.

İhtiyaç sahibi ailelerin protein ihtiyacının karşılanması amacıyla gıda kodeksine uygun hijyenik koşullarda ve veteriner hekim denetiminde kesilen hayvanlardan elde edilen yaklaşık 1500 gram çiğ etten üretilen 800 gramlık kavrulmuş kuşbaşı ve kıyma konservesinin tamamı ya da yarısı KDV ve hizmet bedeli dahil elektronik ortamda satışa sunuldu. 4 ayrı fiyat seçeneğinin sunulduğu www.afiyetver.com adresi üzerinden;

 • Kavrulmuş kuşbaşı paketleri: 400 gram için (paketin yarısı) 32 lira 50 kuruş, 800 gram için 65 TL
 • Kıyma paketleri: 400 gram için (paketin yarısı) 27 lira 50 kuruş, 800 gram için 55 TL ödenerek kredi kartıyla satın alınabilecek.

Kampanyanın istatistiki sonuçları www.afiyetver.com adresi üzerinden güncel olarak paylaşılacak. Satın alının ürünler 1 Eylül 2020 tarihinden itibaren evlere teslim edilmeye başlanacak.

AFİYET VER KAMPANYASINA KİMLER BAŞVURABİLİR?

Düşük gelirli vatandaşlar, Ankara Büyükşehir Belediyesi Sosyal Hizmetler Daire Başkanlığı’nın tespitinin ardından ‘Afiyet Ver’ kampanyasından faydalanabilecek. ABB’nin Afiyet Ver askıya kurban talebinde bulunmak isteyen ihtiyaç sahibi vatandaşlar için birkaç seçenek mevcut:

1) Ankara Büyükşehir Belediyesi’nin ‘BAŞKENT MOBİL’ uygulamasından bu başvuruları yapmak mümkün.

2) Vatandaşların sıkça kullandığı ALO BAŞKENT 153e telefon açarak gıda ve acil nakit desteği başvuruları yapılabilir.

3) Ankara Büyükşehir Belediyesi’nin kurumsal internet sitesi DAYANIŞMA PLATFORMUndan da ihtiyaç sahipleri başvurularını gerçekleştirebilir.

kaynak: karar

etiketlerETİKETLER
Üzgünüm, bu içerik için hiç etiket bulunmuyor.

Sıradaki içerik:

Ankara ‘Afiyet Ver’ başvurusu nasıl yapılır?

editörün seçtikleri EDİTÖRÜN SEÇTİKLERİ