e
sv

Arne Dahl’dan yeni roman: Altı Çarpı İki

Uluslararası çok satan polisiye romanların İsveçli yazarı Arne Dahl’ın serisinin ikinci kitabı Altı Çarpı İki, 11 Ocak’ta hep kitap logosuyla Türkiye’deki okurlarla buluşuyor. Dahl, Altı Çarpı İki’de okuru çok daha çetin koşulların hâkim olduğu, çok daha karmaşık hesapların döndüğü bir dünyaya götürüyor.
avatar

Rıfat Şentürk

 • e 0

  Mutlu

 • e 0

  Eğlenmiş

 • e 0

  Şaşırmış

 • e 0

  Kızgın

 • e 0

  Üzgün

Hem Danimarka Polisiye Yazarları Akademisi Ödülünü hem de iki kez Alman Polisiye Yazarları Ödülünü alan Arne Dahl, bu iki ödüle birden layık görülen tek İskandinav polisiye yazarı. 2007’de Reader’s Digest’te Avrupa’nın en iyi polisiye yazarı seçilen Dahlın kaleme aldığı yeni serisinin ilk kitabı Yedi Eksi Bir, geçen yıl hep kitaptan çıkmış ve çok ilgi görmüştü. hep kitap şimdi de, okurların polisiye tutkusunu pekiştiren serinin ikinci kitabı Altı Çarpı İkiyi yayımlıyor. Altı Çarpı İki de, serinin ilk kitabı gibi uluslararası çok satanlar listelerinde yer alıyor.

Stockholm Polis Teşkilatı’ndan Komiser Desiré Rosenkvist, öldürülmek üzere olan bir kadından mektup alır. Mektubu yazan kişi geçmişte işlenen bir cinayete değinerek, sadece Desiré’nin bilebileceği bir ayrıntıya da yer vermiştir mektubunda. Desiré mektubu yazan kişiyi bulmak ve katili durdurmak için eski ortağı Sam Berger ile Molly Blom’dan yardım ister. Ancak İsveç Güvenlik Teşkilatı’nın peşlerinde olduğu Berger ile Blom saklanmak zorunda olduklarından işleri çok zordur. Korkunç kış şartlarının hüküm sürdüğü bir coğrafyada, acımasız bir seri katilin peşine düşen ikili, katile yaklaştıkça işler iyice zorlaşacak ve kendileri av haline gelecektir. Yonca Mete Soyun İsveççe aslından dilimize çevirdiği Altı Çarpı İki11 Ocak’ta hep kitap logosuyla raflardaki yerini alacak.

kaynak: mürekkep haber

etiketlerETİKETLER
Üzgünüm, bu içerik için hiç etiket bulunmuyor.

Sıradaki içerik:

Arne Dahl’dan yeni roman: Altı Çarpı İki

editörün seçtikleri EDİTÖRÜN SEÇTİKLERİ