e
sv

Assassin’s Creed Serisi Hakkında bilmeniz gerekenler

Ubisoft'un serileri arasında efsane olarak gösterilen Assassin's Creed ilk yayınlandığı günden bugüne kadar oldukça beğeniliyor.
avatar

Rıfat Şentürk

 • e 0

  Mutlu

 • e 0

  Eğlenmiş

 • e 0

  Şaşırmış

 • e 0

  Kızgın

 • e 0

  Üzgün

Assassin’s Creed seriler arasında en fazla hasılat getiren Ubisoft’un en fazla kar ettiği serilerden birisi olduğu bilinmektedir. Son zamanlarda seri ile ilgili birçok eleştiri bulunmaktaydı. Bu eleştirilerden en büyüğü artık bu oyun serilerin tamamen para için yapılıyor olmasıydı. Assassin’s Creed Odyssey ve bilhassa Assassin’s Creed Origins seriyi yeniden zemine oturtmayı başardı.

Assassin’s Creed serisi hakkında bilgi: Aslında bu projenin bilinenin aksine bir Prince of Persia projesi olduğu; Assasin Creed ilk olarak şekillenmeye başladığında Prince of Persia, Assassins adı ile anılmakta olduğu biliniyordu.  Başrolün bin prens olmayacağını bilen yapımcılar bu fikri doğrultusunda başka bir marka yapma kararı aldılar. Bunun sonunda Assassin’s Creed ortaya çıkmış oldu.

Assassin’s Creed: Unity, bu oyun içerisinde yapılmış olan en kapsamlı güncellemelerden birini satın aldı. Origins ve Odyssey bilinen başarıları bilinmelidirki serinin genel olarak bilinen başarısı ile alakası bulunmamaktadır. Assassin’s Creed: Unity ilk çıktığı zaman oyuncular tarafından alay konusu olarak Bugunity lakabını almıştı. Bunun sebebi oyunun hatalar ile dolu olmasıydı. Bu hataların ortadan kaldırılması için Ubisoft oyuna rekor bir güncelleme uyguladı. Bu güncellemenin boyutu hataların boyutunu oldukça yansıttı. Güncelleme tam 40 GB büyüklüğündeydi.

Assassin’s Creed: Origins, müzelerden birinde yer almış bulundu. Oyunun mısır ile ilgili bölümlerinin bulunması ve bunun tesiri ile mısır da sergilenen bir sergide oyundan kesitler yayınlandı. Bu bir oyun için belki de bir daha olmayacak kadar mühim ve farklı bir konuydu. Assassin’s Creed, ve bilinen Splinter Cell serisi ile aynı atmosferde bulunuyor olabilir. Bu iki oyun arasında ki bağlantılardan dolayı böyle bir söylenti yayılmıştır. Yapımcı tarafından bu konu ile ilgili bir açıklama yapılmasa da bu konu ile ilgili dedikodular devam etmiştir. Desmond’un kendisine ait olan bir çocuğu mevcuttu: en son 2012 yılında görülen Desmond Miles dünyanın akıbetini kurtarmak adına canından vazgeçmişti. Bunun neticesinde ortaya Juno çıkmıştı. Bu karakterin baba olduğu daha önce kimse tarafından bilinmiyor.

kaynak: teknogaste

etiketlerETİKETLER
Üzgünüm, bu içerik için hiç etiket bulunmuyor.

Sıradaki içerik:

Assassin’s Creed Serisi Hakkında bilmeniz gerekenler

editörün seçtikleri EDİTÖRÜN SEÇTİKLERİ