e
sv

Astral Chain İçin Usta Oyun Yazarı Yönetmen Koltuğuna Oturdu

Harika bir Japon aksiyon oyunu olan Astral Chain için Japon oyun geliştiricileri ve oyun yazarları dev bir platform etrafında toplandılar.
avatar

Rıfat Şentürk

 • e 0

  Mutlu

 • e 0

  Eğlenmiş

 • e 0

  Şaşırmış

 • e 0

  Kızgın

 • e 0

  Üzgün

Buna göre, PlatinumGames’in usta yazarlarından ve oyun geliştiricilerinden Takahisa Taura bu seçkin oyun için yönetmen koltuğuna oturdu. Önemli modern oyun tasarımcılarının panteonunda Takahisa Taura, aşina olduğunuz bir isim olmayabilir. Ama, son on yıl boyunca PlatinumGames ile çalışan Taura, Nier: Automata’nın önde gelen tasarımcılarından biriydi. Çalışmaları, senaryo yazıları ve yönetmen Yoko Taro’nun fikirleri onun için her zaman en mükemmele götüren verileri idi. Hem Taura’nın eklektik tarzına hem de Platinum’un keskin eylem tarzına uygun olduğu için ona bir teklif de Astral Chain’den geldi. Büyük ölçüde arka planda çalışacak olan Taura, on yıldaki en iyi oyunlardan birinde oyun yönetmenliğine yardımcı olmakla birlikte kurgu ve senaryoda da yardımcı olacak. Yani ona bu oyunda gerçekten de çok büyük işler düşecek gibi görünüyor.

Astral Chain Onun Ustalık Döneminin Bir Eseri Olacak: Öncelikle Astral Chain’den de biraz bahsetmek gerekir. Çünkü bu oyun Japon oyun deneyimleri arasında en ilginç olanı ve en çok üzerinde durulanı. Astral Chain, siberpunk ve anime hassasiyetlerini sezgisel ama zorlu mücadeleyle birleştiren, bir aksiyon rol yapma oyunu olarak, Taura ile işbirliği içinde geliştirilen, tasarım dilinin en iyi uzantılarından birine örnek harika bir oyun! Ve bu oyun Nier: Automata ile aynı mükemmellik seviyelerine tam olarak ulaşmasa da yine de burada olmayı ve haber konusu olmayı çoktan hakketmiş durumda. Takahisa Taura, oyun içi deneyimleri de büyük ölçüde dizayn eden ve yöneten kişilerden. Yani bu oyun bir yönü ile Takahisa Taura tarafından yönetilmiş ve yaratılmış bir oyun olacak.

kaynak: teknogaste

etiketlerETİKETLER
Üzgünüm, bu içerik için hiç etiket bulunmuyor.

Sıradaki içerik:

Astral Chain İçin Usta Oyun Yazarı Yönetmen Koltuğuna Oturdu

editörün seçtikleri EDİTÖRÜN SEÇTİKLERİ