e
sv

Babalarından habersiz yaklaşık 4000 TL ‘yi FİFA oyunlarında harcayan gençler İngiltere basınında

Oyunları ile her yıl dünya’da popüler olan Fifa serisi çıktığı günden bu yana insanların her daim odağı olmuş ve insanların beğenisini kazanmış, satışa çıktığı her ülkede sansasyon yaratacak derecede satışlar yaparak ülkelerin en çok satılan oyunlar listesinde hep en yükseklerde isminden söz ettirmiştir.
avatar

Rıfat Şentürk

 • e 0

  Mutlu

 • e 0

  Eğlenmiş

 • e 0

  Şaşırmış

 • e 0

  Kızgın

 • e 0

  Üzgün

Oyunları ile her yıl dünya’da popüler olan Fifa serisi çıktığı günden bu yana insanların her daim odağı olmuş ve insanların beğenisini kazanmış, satışa çıktığı her ülkede sansasyon yaratacak derecede satışlar yaparak ülkelerin en çok satılan oyunlar listesinde hep en yükseklerde isminden söz ettirmiştir. Futbol deyince tabi ki ülke olarak çoğu insanın aklına hem futbol liginin verdiği keyif ve rekabet ile, hem coşkulu taraftarlarıyla hem de çekilen fanatizm filmleri sayesinde insanın aklına ilk olarak İngiltere geliyor. Böyle olunca insanların futbol ile etkisi ve düşkünlüğü oldukça fazla oluyor. Durum böyle olunca İngiltere’den gelen haberlerden böyle bir çıkarımda bulunmak zor olmasa gerek.

FİFA İçin Babalarının Hesaplarını Boşalttılar

İngitere’de yaşayan Thomas Carter’ın  4 çocuğu da Fifa serisine oldukça fazla adapte olmuş, kafayı takmış ve oyuna olan sevgileri bağımlılık seviyesine gelmiş durumda. BBC’nin  yaptığı habere  göre çocuklar babaları Thomas Carter’ın banka hesabına ulaşarak oyunda bulunan mikro ödemelere 550 sterlin (yaklaşık 4 bin TL) para harcayan çocuklar, hırslarına yenilerek babalarının banka hesabını boşaltmışlar. Olayın başlangıcı olarak çocuklarının yanında çocukları için oyunda 8 Sterlinlik bir ödeme yapan Thomas  Carter  çocuklarının ödeme yöntemini ancak buradan öğrenebileceklerini düşünüyor. Hesaba bağlı olan ödemelerin dönmesi sonucu çocukların anne ve babası duruma oldukça şaşırmış, bu konu ile ilgili neler yapabileceklerini araştırmaya başlamışlar.

EA Games İtirazlara Henüz Cevap Vermedi

Bu konu ile ilgili yapılan araştırmalardan sonra Thomas Carter hemen Nintedoya hemen itirazda bulunmuş. Nintendo Carter  ailesine  olumlu bir görü dönüş yapmış ve olaydan sonra ebeveyn kontrolü için hemen kendilerine bir danışman gördermiş. Fakat  Thomas Carter aynı itirazı EA Games’e yaptığını fakat EA Games tarafından kendilerine herhangi bir geri dönüşün yapılmadığı belirtilmiştir.

kaynak: teknogaste

etiketlerETİKETLER
Üzgünüm, bu içerik için hiç etiket bulunmuyor.

Sıradaki içerik:

Babalarından habersiz yaklaşık 4000 TL ‘yi FİFA oyunlarında harcayan gençler İngiltere basınında

editörün seçtikleri EDİTÖRÜN SEÇTİKLERİ