e
sv

Battlefield 1 oyununda kazanan belli

Yabancı oyuncuları bilemem ancak Türk oyuncularını bir nebzede olsa duygu yaşatan Battlefield 1 oyunu ilkdefa bir ilke imza atarak oyun içerisinde oyuncuların bu savaşta kaybettiğini görüyoruz.
avatar

Rıfat Şentürk

 • e 0

  Mutlu

 • e 0

  Eğlenmiş

 • e 0

  Şaşırmış

 • e 0

  Kızgın

 • e 0

  Üzgün

Battlefield 1 ülkemizin tarihi açısından büyük öneme sahip Birinci Dünya Savaşını konu ediniyor. Oyun yapım şirketleri bu zamana kadar genelde savaş konularında İkinci Dünya Savaşını işliyordu. Çünkü Birinci Dünya Savaşı hem sınırlı silah çeşitliliği hemde yeterli bilgi olmaması sebebiyle pek tercih edilmiyordu. Oyun yapım şirketleri arasında önemli bir yeri olan DICE ise bu duruma bir son vererek Birinci Dünya Savaşını konu edinen Battlefield 1 ile karşımıza çıktı.

Bugüne kadar sürekli olarak çoklu oyuncu modu ile tanıdığımız ve satın alan kullanıcıların genelde bu mod için satın aldığı Battlefield ilk defa karşımıza senaryo ağırlıklı bir mod ile çıktı.  Tabi ki önceki Battlefield oyunlarında da senaryo vardı lakin hep ikinci plandaydı. Battlefield 1 de ise diğer oyunlarının aksine, reklamlarında senaryo moduna ağırlık verilmesinden de anlaşılacağı üzere senaryo modunun üzerine düşülmüş. Hatta öyle ki, oyun giriş menüsü klasik bir giriş menüsü değil, direkt olarak senaryo modunun ilk görevi olarak karşımıza çıkıyor.

Battlefield 1’da takım oyunu ise oldukça ön plana çıkıyor. Oyunda başarıya ulaşabilmek için kesinlikle takım arkadaşlarınızla beraber hareket etmeniz gerekiyor.  Çeşitli silah seçenekleri, hafif ve ağır tanklar, uçaklar ve gemiler ile oyun çeşitliliği artarken tüm bunlara ek olarak at sürme ve at üzerinde savaşta aktif. Arabistan çölleri ve İtalya kıyıları başta olmak üzere çeşitli cephelerde yaşanan bu tarihi savaş oyunu Battlefield 1’i bence kesinlikle oyun kütüphanenize eklemelisiniz.

kaynak: teknogaste

etiketlerETİKETLER
Üzgünüm, bu içerik için hiç etiket bulunmuyor.

Sıradaki içerik:

Battlefield 1 oyununda kazanan belli

editörün seçtikleri EDİTÖRÜN SEÇTİKLERİ