e
sv

Belçika’da covid-19 vaka sayıları düşüşte

Kovid-19 nedeniyle bugüne kadar yaklaşık 10 bin kişinin hayatını kaybettiği Belçika'da, alınan önlemlerin ardından vaka sayılarında başlayan düşüş devam ediyor.
avatar

Rıfat Şentürk

 • e 0

  Mutlu

 • e 0

  Eğlenmiş

 • e 0

  Şaşırmış

 • e 0

  Kızgın

 • e 0

  Üzgün

Ulusal Halk Sağlığı Enstitüsünün sayılarına göre, Belçika’da 12-18 Ağustos haftasında günlük vaka sayısı ortalama 509 olarak tespit edildi. Bu sayı bir önceki haftaya göre vakalarda yüzde 17 azalma anlamına geliyor. Enstitünün açıkladığı sayılara göre ülke genelinde üst üste 6 gündür yeni Kovid-19 hastalarının sayısı azalıyor. Düşüş eğilimine rağmen başkent Brüksel’de vaka sayıları artıyor. Başkent bölgesinin, vakaların artışa başladığında en çok yeni hasta görülen Anvers kentini geçtiği belirtiliyor.

YAKLAŞIK 10 BİN KİŞİ HAYATINI KAYBETTİ

Belçika’da bugüne kadar Kovid-19 vakası sayısı 80 bin 894 oldu, 9 bin 985 kişi hayatını kaybetti. Temmuz başında vakalar artmaya başlayınca Belçika hükümeti, başkent Brüksel geneliyle bazı bölgelerde kamuya açık alanlarda maske zorunluluğu, Anvers’te gece sokağa çıkma yasağı, restoran ve kafelere gidenlerin e-posta ve telefon numarası bırakması zorunluluğu gibi tedbirleri uygulamaya geçirmişti.

kaynak: karar

etiketlerETİKETLER
Üzgünüm, bu içerik için hiç etiket bulunmuyor.

Sıradaki içerik:

Belçika’da covid-19 vaka sayıları düşüşte

editörün seçtikleri EDİTÖRÜN SEÇTİKLERİ