e
sv

Biden’dan Trump’a çağrı: Türkiye çatışmanın dışında kalmalı

Kasım ayında yapılacak seçimler öncesi Trump ile rekabeti iyice kızışan Demokrat aday Biden, Dağlık Karabağ sorununa ilişkin, “ABD yönetimi Türkiye gibi ülkelerden çatışmanın dışında kalmasını talep etmeli" açıklamasında bulundu.
avatar

Rıfat Şentürk

 • e 0

  Mutlu

 • e 0

  Eğlenmiş

 • e 0

  Şaşırmış

 • e 0

  Kızgın

 • e 0

  Üzgün

ABD’de Kasım ayında yapılacak seçimlerde Cumhuriyetçi adayın rakibi Demokrat aday Joe Biden, Azerbaycan ile Ermenistan arasındaki Dağlık Karabağ gerilimine ilişkin paylaşımda bulundu. Biden Twitter üzerinden yaptığı açıklamada, “Trump yönetiminin Türkiye gibi ülkelerden çatışmanın dışında kalmasını talep etmeli” ifadesini kullandı.

BBC Türkçe’de yer alan habere göre, sosyal medya hesabından paylaşımda bulunan Biden, şu ifadeleri kullandı: Dağlık Karabağ’da ve çevresinde can kayıpları hızla artarken Trump yönetimi, Ermeni ve Azeri liderleri derhal tansiyonu düşürmeye çağırmalı. Ayrıca Türkiye gibi ülkelerden bu çatışmanın dışında kalmalarını talep etmeli. Biden, mesajını Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan’ın “Ermenistan, Azeri topraklarından çekilmeli” açıklamasının yer aldığı haberiyle birlikte paylaştı.

kaynak: karar

etiketlerETİKETLER
Üzgünüm, bu içerik için hiç etiket bulunmuyor.

Sıradaki içerik:

Biden’dan Trump’a çağrı: Türkiye çatışmanın dışında kalmalı

editörün seçtikleri EDİTÖRÜN SEÇTİKLERİ