e
sv

Bilgi Ustam’ın Blog Yazarları Sorularımızı Yanıtladı.

Bugün Bilgi Ustam'ın Blog Yazarları, Hüseyin Bey ve Mehmet Emin Bey ile yazılı şekliyle röportaj yaptık. İçerik metinlerini beğendiğim ve severek takip ettiğim içerikleri okuyucuların beğenisi ve yorumuna sunan kıymetli yazarlarımıza sizlerin huzurunda canı gönülden teşekkür ediyorum ve başarılarının devamını diliyorum. 😊
avatar

Rıfat Şentürk

 • e 1

  Mutlu

 • e 0

  Eğlenmiş

 • e 0

  Şaşırmış

 • e 0

  Kızgın

 • e 0

  Üzgün

😊 Hüseyin Bey sizi, sizin cümlelerinizle tanıyabilir miyiz?

37 yaşındayım, aslen Makina Mühendisiyim. Şu an alüminyum sektöründe faaliyet gösteren firmalara mimari sistem tasarımı ve danışmanlık hizmetleri vermekteyim. Yan iş olarak da Bilgiustam.com site editörü ve yöneticiliği görevini yürütmekteyim.

😊 Mehmet Emin Bey sizi, sizin cümlelerinizle tanıyabilir miyiz?

35 yaşında Bilgisayar Programcılığı yapmaktayım. Uzun yıllar bir grup firmasında Bilgi Teknolojileri yöneticiliği yaptıktan sonra yazılım alanında Türkiye’nin en önde gelen Doğal Dil İşleme alanında uzman olan bir firmada çalışmaktayım. Bilgiustam.com sitemizin teknik sorumlusu ve yöneticiliğini yapmaktayım.

😎 Hüseyin Bey Blog ile nasıl tanıştınız?

WordPress sistemiyle tanışmamla birlikte bildiğimiz html formatlı web sitelerin yerini çok daha profesyonel bir arayüzün aldığını gördüm. İçimde bu platforma bir şeyler yapma isteği vardı. O dönem üniversite 1. sınıfta teknik bilgilerimin çok taze olduğu bir dönemdeydim ve bu bilgileri makale haline getirip blog aracılığıyla paylaşmam neticesinde ilk adımımı atmış oldum.

😎 Mehmet Emin Bey Blog ile nasıl tanıştınız?

Üniversite yıllarında internetin yaygınlaşmaya başlamasıyla blog ve forum siteleri ön plana çıkmaya başladı. Kuzenim Hüseyin ile birlikte bilim ve teknoloji alanında bilgilerimizi paylaşmak ve kendimizi geliştirmek için blog sitesi yapmaya karar verdik. PHP dilini biliyor olmamın etkisiyle WordPress’i tercih ettik. 10 yılı aşkın süredir Bilgiustam.com sitemizde çalışmalarımıza devam ediyoruz.

🤔 Blog Yazarı olmanın ve hala hazır da yazmanın sizin hayatınızdaki anlam ve önemi nedir?

Kuzenimle birlikte Bilgiustam’ı kurduğumuz 2006 yılından itibaren ilk 5 yıl boyunca bildiklerimi paylaşmak adına çok önemli bir platformdu benim için. Fakat zamanla aktaracağım konular azaldı ve yazılarıma daha çok yorum katmaya başladım. Devamında yazarlık sistemini aktifleştirmemizle birlikte blog yazarlığı görevinden, yazarları görevlendirme ve denetleme-değerlendirme aşamasına geçiş yapmış oldum. Tüm süreci değerlendirirsek kendi adımıza birçok nitelikler kazanmamıza vesile olan güzel bir proje Bilgiustam.

🤔 Blog Yazarı olmak isteyen yazar adaylarına görüş, öneri ve deneyimlerinizi yazabilir misiniz?

Yazmak isteyenlerin yapacağı en önemli şey, çok okumaktır. Bu sayede anlatım dilini çok daha iyi kullanmaya başlayacak ve konuyu okura aktarırken sıkmayan, yalın-sade bir dil sahibi olacaktır. Düzgün anlatım konusunu aştıktan sonra oluşturacağı içeriklerin konusu önem arz edecektir. Yapılması gereken, kişinin hakim olduğu ya da uzman olduğu konularda özgün içerikler yazmaya çalışmasıdır.

🙂 Özgün reklam ve proje çalışmalarınız hakkında bize bilgi verebilir misiniz?

Sitemiz kurulduğundan beri hedefimiz; kaliteli Türkçe içerik oluşturmaya gayret göstererek Türk internet mecrasına faydalı olmaktı. Hala bu çizgide devam ettiğimizden reklam modelleri bizim için hiçbir dönemde ön planda olmadı. Ancak bilgisini paylaşmak isteyen kişiler için bir yazarlık sistemi kurduk ve bu sistem sayesinde kişiler hem özgün içeriklerini kitlelerle paylaşıyor hem de karşılığında gelir elde ediyorlar. Bu noktadaki en önemli projemiz yazarlık sistemidir diyebilirim.

🤗 Bilgi Ustam’ın daha ilerisi hakkında oluşturmak istediğiniz tasarım ve yeni akımlar var mı?

Türkçe özgün ve kaliteli içeriklerin oluşmasını sağlayan yazarlık sistemi yapımızı önümüzdeki dönemde daha da geliştirmek birinci önceliğimiz. Planladığımız yeni özellikler ile çok daha fazla yazara ulaşıp içerik oluşturan ekibimizin daha da büyümesini hedefliyoruz. Bizimle benzer zamanlarda başlayan birçok sitenin farklı yazarlık sistemi denemeleri oldu ancak bir süre sonra devam edemeyip sonlandırdılar. Bu alanda öncü olduğumuz sistemimiz gelecekte de hedeflerimize ulaşmak için en güçlü yönümüz olacak.

😍 Sosyal Medya yönetimi hakkında deneyimlerinizi paylaşabilir misiniz?

Bu zamana dek sosyal medya üzerinde uzun soluklu şekilde aktif olamadık. Ancak bunu kesinlikle bir eksiklik olarak görüyor ve yazılarımızı çok daha geniş kitlelere ulaştırmak adına gereken sosyal medya paylaşımlarını hızla yapmaya başlıyoruz. Bunun için gerekli olan çalışmalarımızı tamamladık. Artık bu konuda çok daha aktif olacağız.

 • Hüseyin Bey ve Mehmet Emin Bey
 • www.bilgiustam.com
etiketlerETİKETLER
Üzgünüm, bu içerik için hiç etiket bulunmuyor.

Sıradaki içerik:

Bilgi Ustam’ın Blog Yazarları Sorularımızı Yanıtladı.

editörün seçtikleri EDİTÖRÜN SEÇTİKLERİ