e
sv

Blog Compass Uygulamasına Son Verildi

avatar

Rıfat Şentürk

 • e 0

  Mutlu

 • e 0

  Eğlenmiş

 • e 0

  Şaşırmış

 • e 0

  Kızgın

 • e 0

  Üzgün

Google tarafından sadece standart kullanıcılar için değil, geliştiriciler ve internet dünyasında yayın yapan yayıncılar için sunulan birçok servis var. İnternet devi sürekli olarak bu servislere yenilerini ekliyor. Bunlardan birisi de Blog Compass olmuştu. Google’ın blog yöneticileri için sunduğu servis, bir hayli konuşulmuş ve yayıncılar için büyük kolaylıklar sunduğu görülmüştü. Fakat alınan kararlar sonrasında Blog Compass uygulamasının ömrü uzun olmadı. Doğrudan Google tarafından yayınlanan servis aradan geçen 10 ayın sonrasında kapatıldı. Kullanım konusunda büyük avantajlar sağlamasına karşın servisin neden kapatıldığı ise merak konusu oldu.

Blog Compass Neden Kapandı?

Aslında uygulamanın kullanım mantığı konuşulmuş ve beğeni toplamıştı. En çok aranan kelimeler, arama sorgularının yönetilmesi gibi artılar sunulacak WorPress ve Blogger kullanıcıları için analiz araçları sunuluyordu. Fakat pratikte işler bu şekilde işlemedi. Blog Compass istendiği kadar ilgi görmedi. Uygulamanın Play Store üzerinden toplamda 50 bin kişi tarafından indirildiği ve indiren kullanıcıların da sürekli olarak sorunlarla karşı karşıya kaldığı ortaya çıktı.

Blog Compass

Yani büyük umutlarla hazırlanan Blog Compass uygulaması istenen şekilde hazırlanamadı ve sürekli sorunlarla gündeme geldi. Yaşanan sorunların sonrasında beta sürecinin tamamlanamadığını gördük. Beta sürecinde son verilen uygulamanın hala uygulama mağazasında yer aldığını da ekleyelim. Resmi uygulama mağazasında yer alan uygulamanın indirilmeye açık olduğunu da söylemek gerekiyor. Uygulamanın indirilmesi durumunda ise ana ekranda sizi bir veda mesajı karşılıyor. Veda mesajının sonrasında sizi başka uygulamalara yönlendiren Google’ın tamamen uygulamayı iptal ettiğini görüyoruz. Benzeri bir uygulama için geliştirme yapılıp yapılmayacağı ise merak edilen başka bir kısım. En azından şimdilik Google’ın bu yönde bir çalışması olup olmadığı bilinmiyor.

kaynak: teknogaste

etiketlerETİKETLER
Üzgünüm, bu içerik için hiç etiket bulunmuyor.

Sıradaki içerik:

Blog Compass Uygulamasına Son Verildi

editörün seçtikleri EDİTÖRÜN SEÇTİKLERİ