e
sv

Blog Logo ve Ödül Tarihi

22 Mayıs 2002 tarihinde gerçekleşen ilk ödül töreni, dönemin Kültür Bakanı İstemihan Talay’ın katılımı ile gerçekleştirilmiştir. 2004 yılında, toplam 30 kategorinin en iyi siteleri ödüllendirildi. Kamu Kurumu kategorisinde, İstanbul Büyükşehir Belediyesi’nin sitesi www.ibb.gov.tr birinci olurken, En İyi Web Sitesi ödülü, geçtiğimiz yıllarda da Altın Örümcek’te başarılı siteler arasında yer alan yemeksepeti.com ‘un oldu. Aynı yıl içerisinde stuweb ogrenci.bahcesehir.edu.tr alan adıyla birlikte jüri özel ödülü’nün sahibi oldu.
avatar

Rıfat Şentürk

 • e 0

  Mutlu

 • e 0

  Eğlenmiş

 • e 0

  Şaşırmış

 • e 0

  Kızgın

 • e 0

  Üzgün

2005 itibarıyla; Türk web sitelerine; Bilim, Eğitim, En İyi Multimedya Uygulaması, E-ticaret, Finans, Genel Portallar, Haber, Kültür/Sanat, Mizah, Müzik, Otomobil, Oyun, Radyo/Televizyon, Sağlık, Servisler, Seyahat/Turizm, Sinema, Sivil Toplum Kuruluşu, Spor, Topluluk ve Yaşam Tarzı başlıklarında ödül verilmiştir. Yukarda belirtilen 35 kategori dışında da; Jüri Özel ödülü ve En İyi Web Sitesi ödülü verilmektedir. 2002’deki en iyi web sitesi ödülünü turk.net, 2003’te mynet, 2004 ve 2005 yıllarında da yemeksepeti.com almıştır.

2006 yılı itibarıyla kategori sayısı 46’ya çıkacak olan ödül kategorilerinde; finalistlerin yanı sıra; her kategori başına 3 web sitesi belirlenmektedir. Ancak, ödüllerin sahiplerini bulamadığı ya da hiçbir sitenin söz konusu ödüle layık görülmediği de olmuştur. Örneğin, 2005 yılında hiçbir haber sitesi herhangi bir haber kategorisinde ödül alamamıştır.

2006 yılında; istanbulmodern.org “En iyi site” ödülünü alırken, ottomanempiretshirts.com “En iyi tasarım” ödülünü, genbilim.com “En iyi bilim sitesi” ödülünü ve Vikipedi de “En iyi içerik” ödülünü kazanmıştır. 2011 yılında; Tipeez “En iyi portal” ödülünü, NTV.com.tr “En iyi haber sitesi” ödülünü, turkcell.com.tr “En iyi web sitesi” ödülünü kazanmıştır. 2019 yılında obilet.com, Altın Örümcek Ödülleri’nde En İyi Mobil Uygulama & En İyi Web Site olmak üzere 2 ödül aldı.

kaynak: wikipedia

etiketlerETİKETLER
Üzgünüm, bu içerik için hiç etiket bulunmuyor.

Sıradaki içerik:

Blog Logo ve Ödül Tarihi

editörün seçtikleri EDİTÖRÜN SEÇTİKLERİ