e
sv

Bolsonaro’nun üçüncü Covid-19 testi de pozitif çıktı

Yeni tip koronavirüse (Covid-19) yakalanan Brezilya Devlet Başkanı Jair Bolsonaro'nun üçüncü testi de pozitif çıktı.
avatar

Rıfat Şentürk

 • e 0

  Mutlu

 • e 0

  Eğlenmiş

 • e 0

  Şaşırmış

 • e 0

  Kızgın

 • e 0

  Üzgün

Brezilya basınının Devlet Başkanlığı Sarayı Planalto’ya dayandırdığı haberde, Bolsonaro’nun sağlık durumunun iyi gittiği kaydedildi. Haberde, ancak Bolsonaro’nun “dün yaptırdığı Covid-19 testinin pozitif çıktığı” ifade edildi. Bolsonaro’nun, karantinadan “sıkıldığı” için geçen hafta yaptırdığı Covid-19 testi de pozitif sonuçlanmıştı.

Kendisinde 7 Temmuz’da Covid-19 tespit edilmesinden bu yana Devlet Başkanlığı konutu Alvorada Sarayı’nda karantinada bulunan Bolsonaro, hafif semptomları için kullandığı sıtma ilacı hidroksiklorokin sayesinde hemen iyileşmeye başladığını savunmuştu.

Aşırı sağcı Devlet Başkanı Bolsonaro, daha önce Covid-19’u küçümsemesi ve salgına karşı gerekli önlemleri almaması nedeniyle tepki çekmişti. Bolsonaro, başlarda Covid-19’u “küçük bir grip” olarak nitelemiş ve ülkede salgına karşı önlem alan eyalet valilerini eleştirmişti. Dünyada, ABD’nin ardından salgından en çok etkilenen ülke olarak öne çıkan Brezilya’da 81 bin 487 kişinin hayatına mal olan virüs, bugüne kadar 2 milyon 159 bin 654 kişide görüldü.

kaynak: karar

etiketlerETİKETLER
Üzgünüm, bu içerik için hiç etiket bulunmuyor.

Sıradaki içerik:

Bolsonaro’nun üçüncü Covid-19 testi de pozitif çıktı

editörün seçtikleri EDİTÖRÜN SEÇTİKLERİ