e
sv

Borderlands 3 Oyununda Şaşırtan Başarı!

PS4, Xbox, One ve PC versiyonlarını geçen günlerde teknoloji ve oyun mağazalarının raflarında gördüğümüz Borderlands 3, satışa çıktığı ilk 5 gün içerisinde 5 milyon adetten fazla satış oranı yakalayarak 2K’nin en hızlı satılan oyunu olma rozetini taktı.
avatar

Rıfat Şentürk

 • e 0

  Mutlu

 • e 0

  Eğlenmiş

 • e 0

  Şaşırmış

 • e 0

  Kızgın

 • e 0

  Üzgün

PS4, Xbox, One ve PC versiyonlarını geçen günlerde teknoloji ve oyun mağazalarının raflarında gördüğümüz Borderlands 3, satışa çıktığı ilk 5 gün içerisinde 5 milyon adetten fazla satış oranı yakalayarak 2K’nin en hızlı satılan oyunu olma rozetini taktı. 13 eylül tarihli olarak piyasaya çıkmıştı, nişan/yağma oyunu olan Borderlands 3 satışa sunulmasının ardından kimsenin beklemeği bir başarı elde etti. Satışa çıktıktan sonra bir hafta dahi olmadan 5. Günde 5 milyon adede ulaştı. Bu şekilde 2K tarihinde en hızlı satış yakalayan oyun oldu. ilgili! Call of Duty: Mobile Yüksek Grafik Özellikleriyle Geliyor okumanızı öneriyoruz… 5 milyon adetlik satış oranını %70 gibi büyük bir bölümünü Dijital kopyalar’dan oluşan Borderlands 3 bu denli büyük bir başarı yakalayan ilk 2K oyunu oldu. Daha önce Borderlands 2 çıktığında bu rakamların yarısına zor ulaşmıştı. Borderlands 3 eski versiyonunu ikiye katladı. Borderlands oyunları toplam olarak 1 miyar doların üzerinde hasılat yapak 2. 2K oyunu oldu. Çıkış yapmadan önce bazı yorumcular tarafından başarı geleceği dile getirilmişti. Ön sipariş sürecinde ise Epic Game Store’un tarihinde en fazla ön sipariş alan oyun olmuş ve daha ön satış zamanlarında bile böylesine bir başarı geleceğinin sinyalleri verilmişti.

Oyunun dağıtıcı olan 2K Games, oyunun yayınlanmasından önce yapılan açıklamalarında oyunun 22 Milyondan daha fazla satılmasını ön gördüklerini açıklamıştı. Borderlands 2 tüm satış zamanlarında ortalama olarak 20 milyon satarken, Borderlands 3 ilk hafta dolmadan 5 milyon satması büyük başar olarak nitelendiriliyor. Borderlands 3, 2K Games firmasının hedefinin doğrultusunda iyi bir başlangıç yapmış oldu. Borderlands 3 oyunu, PlayStation 4 ve Xbox One’ın oyun mağazalarında 459 TL’den PC sürümü ise Epic Games Store’da 309 TL’den satılıyor. Daha önce yayınladığımız oyun haberlerini okumanızı öneriyoruz..

kaynak: teknogaste

etiketlerETİKETLER
Üzgünüm, bu içerik için hiç etiket bulunmuyor.

Sıradaki içerik:

Borderlands 3 Oyununda Şaşırtan Başarı!