e
sv

Brezilya Devlet Başkanı Bolsonaro iyileşti

Salgını 'küçük bir grip' olarak nitelendiren ve temmuz ayının başında Kovid-19'a yakalanan Brezilya Devlet Başkanı Jair Bolsonaro, iyileştiğini açıkladı. Bolsonaro'nun 4. Kovid-19 testi negatif çıktı.
avatar

Rıfat Şentürk

 • e 0

  Mutlu

 • e 0

  Eğlenmiş

 • e 0

  Şaşırmış

 • e 0

  Kızgın

 • e 0

  Üzgün

Brezilya Devlet Başkanı Jair Bolsonaro, sosyal medya hesabından yaptığı paylaşımda, dördüncü Kovid-19 testinin negatif çıktığını duyurdu. Brezilya’nın aşırı sağcı Devlet Başkanı Bolsonaro’da 7 Temmuz’da Kovid-19 teşhis edilmiş ve ardından yaptırdığı 2 Kovid-19 testi de pozitif çıkmıştı.

SALGINI ‘KÜÇÜK BİR GRİP’ OLARAK NİTELENDİRMİŞTİ

Devlet Başkanlığı konutu Alvorada Sarayı’nda karantinada bulunan 65 yaşındaki Bolsonaro, hafif semptomları için kullandığı sıtma ilacı hidroksiklorokin sayesinde hemen iyileşmeye başladığını savunmuştu. Bolsonaro, daha önce Kovid-19’u küçümsemesi ve salgına karşı gerekli önlemleri almaması nedeniyle tepki çekmişti. Bolsonaro, başlarda Kovid-19’u “küçük bir grip” olarak nitelemiş ve ülkede salgına karşı önlem alan eyalet valilerini eleştirmişti.

Dünyada, ABD’nin ardından salgından en çok etkilenen ülke olarak öne çıkan Brezilya’da 85 bin 238 kişinin hayatına mal olan virüs, bugüne kadar 2 milyon 343 bin 366 kişide görüldü.

kaynak: karar

etiketlerETİKETLER
Üzgünüm, bu içerik için hiç etiket bulunmuyor.

Sıradaki içerik:

Brezilya Devlet Başkanı Bolsonaro iyileşti

editörün seçtikleri EDİTÖRÜN SEÇTİKLERİ