e
sv

Bu kitap size gül bahçesi vaat etmiyor

Didem Moralıoğlu’nun Kafdağı’na ulaşmak isteyen herkes için bir rota çizen yeni kitabı Kafdağı’nın Pusulası Destek Yayınları etiketiyle okuyucularla buluşuyor.
avatar

Rıfat Şentürk

 • e 0

  Mutlu

 • e 0

  Eğlenmiş

 • e 0

  Şaşırmış

 • e 0

  Kızgın

 • e 0

  Üzgün

Masallardan ve efsanelerden bildiğimiz Kafdağı’na ulaşmanın sırlarını öğrenmek ister misiniz? Didem Moralıoğlu’nun Kafdağı’na ulaşmak isteyen herkes için bir rota çizen yeni kitabı Kafdağı’nın Pusulası Destek Yayınları etiketiyle okuyucularla buluşuyor. Kitap şimdiye kadar bildiğiniz ya da okuduğunuz kişisel gelişim kitaplarından farklı olarak size “gül bahçesi vaat etmiyor”. Kafdağı’nın en tepesine çıkmak için geçeceğiniz yolun çetin ve zorlu olacağını en baştan söylüyor. Bu zorlu yolda geçilecek yedi vadinin haritasını sunuyor. Bu vadiler sırasıyla Motivasyon, Aşk, İç Gözlem, Öz Farkındalık, İnanç, Kendini Sınama ve Hiçlik’tir. Vadiler insanın kendini yeniden yaratması, mücadelelerden galip çıkıp adeta yeniden dirilmesi için geçmesi gereken evreleri ifade ediyor. Bu vadileri geçmeyi başarmış kişilerin yaşadıkları gerçek örnekler ve yazar Didem Moralıoğlu’nun da yaşamından tanıklıklarla zenginleştirilen kitap okuyucularına Kafdağı’na ulaşmanın imkânsız olmadığını da gösteriyor.

Yazar Kafdağı’nın önemini şu sözlerle anlatıyor: “İnsan ruhunun gökle birleştiği yerdir Kafdağı. Yok olup kendini yeniden yarattığı yer. Cesareti, gücü, bereketi, güveni, mutluluğu ve huzuru bulduğu, gerçek anlamda korkularından arındığı yerdir Kafdağı. Efsanenin taşıdığı anlam ve önemse, hedeflenen başarıya ulaşmanın, gurur ve kibirden uzaklaşıp kendi değerini ortaya koyarak mücadele etmenin kendini yeniden yaratma kararıyla gerçekleşeceğini söyler.”

Kafdağı’na yapacağınız yolculuktaki en büyük yardımcınız olacak Kafdağı’nın Pusulası okuyucularını küllerinden doğan Zümrüdüanka ile tanıştırıyor ve insanın güçlenmesinin yolunun yaptıklarının sonuçlarıyla yüzleşmek olduğunun altını çiziyor. 

ARKA KAPAK TANITIM BÜLTENİ

İnsan olmanın yol haritası…

Kendi içine, özüne yapılan yolculuktur bu yolculuk. Ancak gerçek yolculuk.

Gerçeğe sadece kendi gerçekliğimize yapılan muhteşem yolculuk…

Ne Zümrüdüanka olmayı göze almadan mutlu olabiliriz ne de benliğimizi esir alan yanlarımızı fark etmeden başarıya ulaşabiliriz. Şimdi her birimiz için gökyüzünde süzülme zamanı. Yeter ki bunu isteyelim ve o ilk kanadı çırpacak azmi ve cesareti kendimizde bulabilelim…

İnsanın kanatları gayretidir.

kaynak: mürekkep haber

etiketlerETİKETLER
Üzgünüm, bu içerik için hiç etiket bulunmuyor.

Sıradaki içerik:

Bu kitap size gül bahçesi vaat etmiyor

editörün seçtikleri EDİTÖRÜN SEÇTİKLERİ