e
sv

Call of Duty Mobile Rakiplerini Geride Bıraktı

Bir efsane olarak gösterebileceğimiz oyunların başında yer alan Call of Duty serisi, modaya uymuş ve mobil dünyaya giriş yapmıştı. Battle Royale oyunlarını hedef alan yeni yapım, bir anda piyasanın dalgalanmasına neden oldu. Başta PUBG hemen sonrasında ise Fortnite için ciddi bir rakibin geldiği konuşulmaya başlanmıştı. Her 3 oyundan hangisinin liderliği ele alacağı ise merak konusu olmuştu.
avatar

Rıfat Şentürk

 • e 0

  Mutlu

 • e 0

  Eğlenmiş

 • e 0

  Şaşırmış

 • e 0

  Kızgın

 • e 0

  Üzgün

Bir efsane olarak gösterebileceğimiz oyunların başında yer alan Call of Duty serisi, modaya uymuş ve mobil dünyaya giriş yapmıştı. Battle Royale oyunlarını hedef alan yeni yapım, bir anda piyasanın dalgalanmasına neden oldu. Başta PUBG hemen sonrasında ise Fortnite için ciddi bir rakibin geldiği konuşulmaya başlanmıştı. Her 3 oyundan hangisinin liderliği ele alacağı ise merak konusu olmuştu. Bu noktada her oyun için son veriler paylaşıldı ve Call of Duty Mobile serisinin rakiplerini ne kadar geride bıraktığı da ortaya çıkmış oldu. Paylaşılan bilgilere göre Call of Duty Mobile oyunu 100 milyondan fazla indirme aldı.

Call of Duty Mobile Liderliği Eline Aldı: Oyunun sadece açılış haftasında 100 milyondan fazla indirme almış olması, serinin ne kadar öne çıktığının bir göstergesi olarak karşımıza çıkıyor. Diğer seriler ile karşılaştırıldığı zaman, PUBG ile rekabeti görüyoruz. PUBG oyununun açılış haftasında 26.3 milyon indirilme rakamı elde edilmişti. Fortnite oyununun ise yine açılış haftasında 22.5 milyon indirme rakamına ulaştığını görüyoruz. Sadece bu rakamlara baktığımız zaman Call of Duty Mobile oyununun rakiplerine 4 katı fark attığı görülüyor. Uzun vadede Call of Duty Mobile oyununun rakiplerini genel anlamda geri bırakacağını işaret eden rakamlar, oyunun ne kadar öne çıktığının da en iyi göstergesi.

kaynak: teknogaste

etiketlerETİKETLER
Üzgünüm, bu içerik için hiç etiket bulunmuyor.

Sıradaki içerik:

Call of Duty Mobile Rakiplerini Geride Bıraktı

editörün seçtikleri EDİTÖRÜN SEÇTİKLERİ