e
sv

Call of Duty Mobile Rekorlara Doymuyor

Mobil oyun dünyası iyiden iyiye karışmaya başladı. Sürekli olarak yeni bir oyunun öne çıktığını görüyoruz. Son 1 aydır bu alanda öne çıkan yapımların başında ise Call of Duty Mobile geliyor. Battle Royale oyun türünde en iddialı yapımlardan biri olarak karşımıza çıkan Call of Duty Mobile, sadece 1 ay içerisinde ardı ardına rekorları kırmayı başardı.
avatar

Rıfat Şentürk

 • e 0

  Mutlu

 • e 0

  Eğlenmiş

 • e 0

  Şaşırmış

 • e 0

  Kızgın

 • e 0

  Üzgün

Mobil oyun dünyası iyiden iyiye karışmaya başladı. Sürekli olarak yeni bir oyunun öne çıktığını görüyoruz. Son 1 aydır bu alanda öne çıkan yapımların başında ise Call of Duty Mobile geliyor. Battle Royale oyun türünde en iddialı yapımlardan biri olarak karşımıza çıkan Call of Duty Mobile, sadece 1 ay içerisinde ardı ardına rekorları kırmayı başardı. İlk 7 gün içerisinde 100 milyon indirme rakamına ulaşan ilk mobil oyun olan seri, aradan geçen 1 aylık sürede yeni rekorlarla gündeme geldi. Son olarak Sensor Tower firması tarafından yapılan analizler sonrasında veriler ortaya çıktı. Elde edilen verilere göre Battle Royale türünde tam bir savaş var.

Call of Duty Mobile Gelirleri Açıklandı: Yapılan son araştırma sonucunda Call of Duty Mobile oyunun indirilme sayısının 148 milyonu bulduğu ortaya çıktı. 148 milyon indirme rakamına ulaşan oyunun hemen ardından gelen bir diğer yapım ise 60.7 milyon indirme rakamı ise PUBG mobil oldu.

İki oyunun sonrasında listede yer alan bir başka yapım ise Fortnite oldu. Listenin üçüncü sırasında yer alan Fortnite 35 milyon indirme rakamına ulaşmış durumda. Bu rakamlarla beraber rakiplerine fark atan Call of Duty Mobile oyununun firmaya kazandırmış olduğu gelir ise 53 milyon dolar olarak açıklandı. Şimdiden firmanın yüzünü güldüren yapımın nasıl bir noktaya ulaşacağı merak konusu.

kaynak: teknogaste

etiketlerETİKETLER
Üzgünüm, bu içerik için hiç etiket bulunmuyor.

Sıradaki içerik:

Call of Duty Mobile Rekorlara Doymuyor

editörün seçtikleri EDİTÖRÜN SEÇTİKLERİ