e
sv

Call of Duty Mobile ve Pubg Mobile Arasındaki Farklar

Call of Duty mobile oyunun çıkmasıyla beraber oyuncular için Call of Duty Mobile ve Pubg Mobile Arasındaki Farkların neler olduğuna dair meraklarını gidermek adına iki oyun arasındaki farkları sizler için çıkardık.
avatar

Rıfat Şentürk

 • e 0

  Mutlu

 • e 0

  Eğlenmiş

 • e 0

  Şaşırmış

 • e 0

  Kızgın

 • e 0

  Üzgün

Call of Duty mobile oyunun çıkmasıyla beraber oyuncular için Call of Duty Mobile ve Pubg Mobile Arasındaki Farkların neler olduğuna dair meraklarını gidermek adına iki oyun arasındaki farkları sizler için çıkardık. Oyun sektöründe son yıllarda inanılmaz ilerlemeler kaybediliyor. Özellikle mobil oyunlara yönelik müthiş bir rağbet söz konusu. Bu rağbetten faydalanmak isteyen oyun yapımcıları, oyunların mobil versiyonları ile kullanıcıların karşısına çıkıyor. En son mobil versiyonu yayınlanan oyun ise Call of Duty oldu. Pubg Mobile ve Fortnite benzeri önemli rakipleri bulunan Call of Duty Mobile, oyun dünyasındaki bu rekabetin iyice kızışmasına neden olacak gibi görünüyor. Ayrıca, piyasaya çıkan birçok yeni oyun, benzerleriyle mutlaka kıyaslanıyor. Şu sıralar, cevabı merak edilen en önemli sorulardan biri Pubg Mobile ve Call of Duty Mobile arasındaki farkların neler olduğudur.

Call of Duty Mobile Oyunculardan Yüksek Not Aldı

Ekim ayının başlamasıyla birlikte Android ve iOS işletim sistemine sahip oyuncuları önemli bir sürpriz karşıladı. Call of Duty hayranlarını oldukça sevindiren bu sürprizin adı ise Call of Duty Mobile. Oyun, daha ilk günden oyuncular tarafından yüksek not almayı başardı. Diğer taraftan, halihazırda mobil versiyona sahip oyunlardan biri olan  Pubg ve yeni çıkan Call of Duty Mobile arasında birtakım önemli farklar bulunuyor.

Pubg Mobile ve Call of Duty Mobile arasındaki farklar aşağıdaki gibi sıralanabilir

Oyun Türleri: Pubg Mobile ve Call of Duty Mobile karşılaştırılırken öncelikle her iki oyunun türüne göz gezdirmek gerekiyor. Her iki oyun özünde Battle Royale oyunu olmasına rağmen Pubg Mobile’ın taktiksel; Call of Duty Mobile’ın ise temposu yüksek bir FPS oyunu olduğu rahatça görülebiliyor.

Ödül Sistemi: Call of Duty Mobile oyununda belirli bir öldürme sayısına ulaşan oyuncular, Hava Füzesi veya Saldırı Helikopteri gibi önemli ekipmanlar kazanabiliyor. Fakat, Pubg Mobile oyununda ise buna benzer ödül sistemi bulunmuyor.

Zombi Modu: PUBG Mobile’da halihazırda aktif olan zombi modu, Call of Duty Mobile versiyonunda henüz yok. Ancak zombi modu Call of Duty oyununun, PC ve konsol sürümlerinde bir süredir zaten kullanılabiliyor.

Mod Sayısı: Pubg Mobile oyunu Arcade, Eco Ground ve Klasik olmak üzere 3 farklı oyun modu içeriyor. Call of Duty Mobile oyununda ise toplam 6 mod yer alıyor. Bu 6 mod ise Free-for-all, Frontline, Hardpoint, Domination,  Search and Destroy ve Team Deathmatch olarak sıralanıyor.

Harita: Oyundaki harita sayısı bakımından üstünlük Pubg’de bulunuyor. Pubg tam 12 haritaya sahipken, rakibi Call of Duty Mobile ise sadece 5 haritaya sahip bulunuyor.

Grafik: Call of Duty Mobile’ın grafik tasarım açısından Pubg’ye kıyasla çok daha gerçekçi bir görünüşe sahip olduğu gözlerden kaçmıyor. Aralarındaki dikkat çekici farklara rağmen her iki oyun da dünyada en çok oynanan oyunlar arasında ilk sıralarda yer alıyor.

kaynak: teknogaste

etiketlerETİKETLER
Üzgünüm, bu içerik için hiç etiket bulunmuyor.

Sıradaki içerik:

Call of Duty Mobile ve Pubg Mobile Arasındaki Farklar

editörün seçtikleri EDİTÖRÜN SEÇTİKLERİ