e
sv

CHP toplantısında kamera bozuldu, Meclis sekreteri Kılıçdaroğlu’ndan özür diledi

CHP'nin grup toplantısı sırasında Meclis TV'nin cepheden çekim yapan kamerası bozuldu. Grup toplantısı sonrasında TBMM Genel Sekreteri Mehmet Ali Kumbuzoğlu, Genel Başkan Kılıçdaroğlu'nun yanına giderek özür diledi.
avatar

Rıfat Şentürk

 • e 0

  Mutlu

 • e 0

  Eğlenmiş

 • e 0

  Şaşırmış

 • e 0

  Kızgın

 • e 0

  Üzgün

CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu’nun konuşması sırasında cepheden çekim yapan otopilot kameranın bozuk olduğu fark edilince CHP’nin girişimiyle TRT Haber’in canlı yayınındaki görüntüden yararlanıldı. Ancak TRT haber canlı yayını kesince konuşma sadece sağ ve sol açıdan çekim yapan otopilot kameralarla yayınlanabildi. Grup toplantısı sonrasında Kılıçdaroğlu, TBMM’deki makamına giderken koridora gelen TBMM Genel Sekreteri Mehmet Ali Kumbuzoğlu, yaşanan yayın arızası nedeniyle özür diledi.

SABOTAJ İDDİASI

CHP Genel Başkan Yardımcısı Ali Öztunç ise yaşanan bu durumu “sabotaj” olarak niteleyerek, “kazanın” bilinçli yapıldığını iddia etti. “TBMM TV kameramız arızalandı diyor. Grup toplantısından 10 dakika önce çek etmeleri lazım. Nedense AK Parti’nin hiç kamerası bozulmuyor. MHP grubunda kamera bozuluyor mu? Ayıp ya. Yan açıdan veriyorlar, yanlış yapıyorlar. TRT’nin görüntüsünü alıp kullansınlar. Meclis’in bunun hesabını vermesi gerekiyor. Türkiye’nin ikinci büyük partisinin grup toplantısı, önceden duyurulmuş. 10 dakika önceden çek edilmez mi? Yayında sorun var mı, bakılır. Çek edeceksiniz arıza çıkmaz. Bunu bilinçli yapıyorlar. Orman yangınları nasıl bir sabotaj ise bu da başka bir sabotaj.”

“YAKIŞMADI”

TBMM İdare Amiri CHP’li Mehmet Göker de “Bir süre TRT’nin görüntüsünü kullanmışlar. Şimdi daire başkanı aradı. O görüntüde de bir kayma olmuş. Bizim internet üzerindeki görüntümüzü yayınlayın dedik. Ona da teknik altyapımız yetersiz dediler. Her nedense CHP yayınında oldu. Açıkçası sabote edilmekten başka bir şey olduğunu düşünmek aklımıza gelmiyor. Yakışmadı” diyerek tepkisini dile getirdi.

kaynak: karar

etiketlerETİKETLER
Üzgünüm, bu içerik için hiç etiket bulunmuyor.

Sıradaki içerik:

CHP toplantısında kamera bozuldu, Meclis sekreteri Kılıçdaroğlu’ndan özür diledi

editörün seçtikleri EDİTÖRÜN SEÇTİKLERİ