e
sv

CHP’den ‘İnce’ hamle!

CHP yönetimi ile bir süredir gerginlik yaşayan Muharrem İnce'nin, yarın yapacağı açıklamada, Genel Merkez'e yönelik 'Cumhurbaşkanlığı seçiminde sandıkları takip etmediği' iddialarını gündeme getirecek, CHP'nin iddialara cevap verebilmek için hazırlık yaptığı belirtildi.
avatar

Rıfat Şentürk

 • e 0

  Mutlu

 • e 0

  Eğlenmiş

 • e 0

  Şaşırmış

 • e 0

  Kızgın

 • e 0

  Üzgün

Muharrem İnce’nin, Genel Merkez’e yönelik ‘Cumhurbaşkanlığı seçiminde sandıkları takip etmediği’ iddialarına karşı Kılıçdaroğlu’nun görev verdiği CHP Genel Başkan Yardımcısı Onursal Adıgüzel’in seçim gecesi verileri ile ilgili kayıtları mercek altına aldığı, belgeleriyle seçim gecesini raporlaştırdığı öğrenildi.

Cumhuriyet’ten Mahmut Lıcalı’nın haberine göre, bu kapsamda hangi sandıkta eksiklikler olduğu, hangi verilerin iletildiğiyle ilgili kayıtlar ele alınacak. Parti kaynakları, İnce’nin seçim gecesine ile iilgili olası iddialarının eksik bilgilendirmeden kaynaklandığı görüşünü de belirtti.

İNCE’NİN AÇIKLAMA SAATİ DEĞİŞTİ

Ayrıca, İnce’nin kamuoyuna yapacağı ilk açıklamanın yeri ve saati netleşti. İnce, Ankara’daki basın toplantısını yarın Çukumambar’daki Holiday İnn Otelde saat 11.00’de gerçekleştirilecek.

NE OLMUŞTU?

Hürriyet yazarı Yalçın Bayer, CHP’nin Cumhurbaşkanı adayı Muharrem İnce’nin yeni bir parti kuracağını yazmıştı. İnce’nin, 37. Olağan Kurultay’dan sonra arkadaşlarıyla bir durum değerlendirmesi yaptığı, bunun sonucunda ‘esas’ CHP ilkelerine bağlı bir parti kurmaya karar verdiği iddia edilmişti. Partinin kuruluşunun 15 Eylül’de açıklanacağını, ayrıca Hakkari’de ilan edileceğini belirtilmişti.

kaynak: karar

etiketlerETİKETLER
Üzgünüm, bu içerik için hiç etiket bulunmuyor.

Sıradaki içerik:

CHP’den ‘İnce’ hamle!

editörün seçtikleri EDİTÖRÜN SEÇTİKLERİ