e
sv

CHP’li belediye başkanı isyan etti

Antalya'da Muratpaşa Belediye Başkanı Ümit Uysal, Türkiye'de işsizliğin had safhada olduğunu, özellikle seçimlerden sonra insanların belediyeyi bir çıkış kapısı olarak gördüğünü belirterek 'İkinci dönem seçildikten sonra 15 bini üniversite mezunu 40 bin kişi bize iş başvurusu yaptı. Mühendisi, mimarı, doktoralısı da var' dedi.
avatar

Rıfat Şentürk

 • e 0

  Mutlu

 • e 0

  Eğlenmiş

 • e 0

  Şaşırmış

 • e 0

  Kızgın

 • e 0

  Üzgün

Türkiye’deki işsizliğe adeta isyan eden CHP’li Muratpaşa Belediye Başkanı Ümit Uysal “Ülkemizde ve Antalya’da işsizlik had safhada. Son seçimlerin ardından insanlar umutlarını belediyelere bağladı. Belediyelerin de bu soruna çare bulma imkanları çok sınırlı. İkinci dönem seçildikten sonra 15 bini üniversite mezunu 40 bin kişi bize iş başvurusu yaptı. Mühendisi, mimarı, doktoralısı da var” dedi.

İŞSİZLİK ÖDENEĞİ BAŞVURULARI ARTTI

Koronavirüs salgını döneminde işten çıkarma yasağına rağmen İŞKUR’a işsizlik ödeneği için başvuranların sayısı yılın ilk altı ayında 970 bin 117 kişiye ulaştığı açıklanmıştı. TÜİK tarafından açıklanan Mayıs ayı işsizlik rakamlarına göre de Türkiye genelinde 15 ve daha yukarı yaştakilerde işsiz sayısı geçen yılın aynı dönemine göre 331 bin kişi azalarak 3 milyon 826 bine indiği duyurulmuştu. İşsizlik orani yüzde 12,9 olarak kaydedilmişti.

“TÜİK VERİLERİ DEPREMİ YANSITMAKTAN UZAK”

DİSK-AR’ın yayımladığı ‘İşsizlik ve İstihdamın Görünümü Raporu’na göre de işsizlik ve iş kaybının toplamının 17,2 milyon olduğu bilgisi yer almıştı. Söz konusu raporda TÜİK verileri için “TÜİK açıkladığı dar tanımlı işsizlik oranı ve işsiz sayısı ile Kovid-19’un yarattığı depremi yansıtmaktan oldukça uzaktır” denilmişti.

kaynak: karar

etiketlerETİKETLER
Üzgünüm, bu içerik için hiç etiket bulunmuyor.

Sıradaki içerik:

CHP’li belediye başkanı isyan etti