e
sv

Çocukların umudu hatalı 5 liralara kaldı

Ortaokul öğrencisi Yasenur Durmaz, uzaktan eğitime katılmak için arızalanan bilgisayarını değiştirmek istedi. Bunun üzerine hatalı olduğunu fark ettiği 5 TL'lik banknotu internet üzerinden satışa çıkardı. Hatalı basım paraların satıldığını haberlerde gördüğünü belirten Durmaz 'İkinci el bir laptop alıp derslerime daha iyi çalışmak istiyorum. İnşallah birisi bu parayı benden alır' dedi.
avatar

Rıfat Şentürk

 • e 0

  Mutlu

 • e 0

  Eğlenmiş

 • e 0

  Şaşırmış

 • e 0

  Kızgın

 • e 0

  Üzgün

Düzce’de yaşayan ortaokul öğrencisi 13 yaşındaki Yasenur Durmaz, uzaktan eğitime katılmak için arızalanan bilgisayarını değiştirmek istedi. Bunun üzerine Durmaz, annesinin kendisine ekmek almak için verdiği 5 TL’lik banknotun hatalı basım olduğunu fark etti ve bu ‘hatalı banknotu’ sosyal medya hesabı üzerinden bin TL’ye satışa çıkardı. Durmaz, paranın satın alınması durumunda yeni bir dizüstü bilgisayar almak istediğini söyledi.

“DAHA ÖNCE BUNU HABERLERDE GÖRMÜŞTÜM”

Hatalı basım paraların satıldığını haberlerde gördüğünü belirten Durmaz “Ortaokul ikinci sınıf öğrencisiyim. Online derslerimize başladık. Ancak masaüstü bilgisayarım çok yavaş. Laptopumun ekranı arızalandı. Bu ikisini değiştirmek istiyordum. Annem bana ekmek almak için 5 lira vermişti. 5 liraya baktığımda yanlış basıldığını fark ettim. Daha önce bunu haberlerde görmüştüm.

“”DERSLERİME DAHA İYİ ÇALIŞMAK İSTİYORUM”

Ben de 5 lirayı sakladım. Daha sonra sosyal medya hesabım üzerinden 5 lirayı satışa çıkardım. Bin liraya bu parayı satmak istiyorum. İkinci el bir laptop alıp derslerime daha iyi çalışmak istiyorum. İnşallah birisi bu parayı benden alır. Ben de yeni bir laptop sahibi olurum” dedi.

kaynak: karar

etiketlerETİKETLER
Üzgünüm, bu içerik için hiç etiket bulunmuyor.

Sıradaki içerik:

Çocukların umudu hatalı 5 liralara kaldı

editörün seçtikleri EDİTÖRÜN SEÇTİKLERİ