e
sv

Counter Strike hala ilgi odağı

Counter-Strike serisinin devamı olan Counter-Strike: Global Offensive (CS: GO) 12 Ağustos 2011 yılında Counter-Strike sevenlerine duyuruldu.
avatar

Rıfat Şentürk

 • e 0

  Mutlu

 • e 0

  Eğlenmiş

 • e 0

  Şaşırmış

 • e 0

  Kızgın

 • e 0

  Üzgün

Oyunun yapımı ve geliştirilmesini Valve Corporation ve Hidden Path Entertainment ortaklığı üstlendi. Valve Corporation test sunucusunu Ekim ayında sunacağını açıklamasına rağmen, test sunucunun daha önceki sürümlerini oynamak amacıyla davet edilmiş profesyonel oyuncuların geri dönüşleri sonucunda test sunucunu ertelemeye karar verdi. Kapsamlı test sunucusu, hataların büyük oranda giderilmesinin ardından 30 Kasım 2011 yılında yaklaşık on bin profesyonel oyuncunun beğenisine sunuldu. Oyunun duyurulmasının birinci yılı bittikten sonra, Valve Corporation 14 Ağustos 2012 tarihinde oyunu önceden sipariş veren bekleyenlerine açtı. 21 Ağustos 2012 tarihinde ise Playstation 3, Xbox 360, Microsoft Windows için bekleyenlerine sunuldu.

Counter-Strike: Global Offensive (CS: GO) çeşitli multiplayer oyun modları içermektedir. Klasik Rekabetçi olarak adlandırılan bomba imha ve rehine kurtarmadan başlayıp deathmatch adı verilen ölen oyuncunun tekrar dirilmesine kadar çeşitli bir yelpazesi var. Buna ek olarak, Counter-Strike: Global Offensive (CS: GO) kontrollü botlar aracılığıyla oyun içerisinde oyunculardan birinin düşmesi durumunda yerine bot atayarak bu durumun olumsuz etkilerini de en aza indirmeye çalışıyor.

Oyunun büyük kitlelere ulaşmasının ardından Valve Corporation önceden belirlenen zamanlar içerisinde büyük turnuvalar düzenlemeye başlamıştır. Bu turnuvalarda ödüller ve organizasyon giderleri tamamen Counter-Strike: Global Offensive kullanıcılarının oyun üzerinden satın aldıkları kasa, anahtar ve türevi eşyalar ile sağlanmaktadır. Her turnuva 250 bin dolar ödül ve binlerce kişi kapasiteli stadyumlarda  yapılmaktadır. İnternet üzerinden de ek olarak binlerce kişi tarafından takip edilir. 2019 yılında ise bu dünya çapındaki Counter-Strike: Global Offensive turnuvalarının ödülleri bir milyon dolara çıkarılmıştır.

kaynak: teknogaste

etiketlerETİKETLER
Üzgünüm, bu içerik için hiç etiket bulunmuyor.

Sıradaki içerik:

Counter Strike hala ilgi odağı

editörün seçtikleri EDİTÖRÜN SEÇTİKLERİ