e
sv

Covid-19 gündemi yine ilk sırada

Bakanlar toplantısı, Cumhurbaşkanı Erdoğan'ın başkanlığında bugün toplanıyor. Toplantıda yeniden bin 500 sınırına dayanan günlük koronavirüs (corona virüs) vakaları değerlendirilecek. Yeni önlemlerin görüşüleceği toplantıda, özel okulların bazı talepleri de ele alınacak.
avatar

Rıfat Şentürk

 • e 0

  Mutlu

 • e 0

  Eğlenmiş

 • e 0

  Şaşırmış

 • e 0

  Kızgın

 • e 0

  Üzgün

Bakanlar toplantısı,Cumhurbaşkanı Erdoğan’ın başkanlığında Cumhurbaşkanlığı Külliyesi’nde saat 15.00’te gerçekleştirilecek. Milliyet’ten Kıvanç El imzalı habere göre, toplantıda yeniden bin 500 sınırına dayanan günlük Kovid-19 vakaları değerlendirilecek. Yeni önlemlerin görüşüleceği toplantıda, özel okulların, bazı sınıfları okula getirme talepleri ele alınacak.

DENETİMLERİN SIKLAŞTIRILMASI DA GÜNDEMDE

Düğün, cenaze ve asker uğurlama gibi toplu etkinliklerde maske, sosyal mesafe ve temizlik kurallarına uyulması konusunda denetimlerin sıkılaştırılmasına yönelik değerlendirmelerin de toplantıda gündeme geleceği kaydediliyor.

DOĞU AKDENİZ YİNE ELE ALINACAK

Toplantıda ayrıca Türkiye’nin, Karadeniz’deki doğal gaz keşfi ve yansımaları, Doğu Akdeniz’deki son durum ve Almanya’nın arabuluculuk girişimi, Libya ve Suriye’deki gelişmeler de görüşülecek.

BAKANLAR GİRESUN HAKKINDA BİLGİ VERECEK

Giresun’da meydana gelen sel felaketi de kabinenin gündeminde olacak. Bölgeye giden İçişleri Bakanı Süleyman Soylu ile Tarım ve Orman Bakanı Bekir Pakdemirli konuyla ilgili kabine üyelerini bilgilendirecek. Toplantıda Hazine ve Maliye Bakanı Berat Albayrak da ekonomideki son gelişmeleri anlatacak.

kaynak: karar

etiketlerETİKETLER
Üzgünüm, bu içerik için hiç etiket bulunmuyor.

Sıradaki içerik:

Covid-19 gündemi yine ilk sırada

editörün seçtikleri EDİTÖRÜN SEÇTİKLERİ