e
sv

Diablo IV Resmi Duyurusu Yapıldı

En çok dikkat çeken yapımlardan biri olarak bilinen Diablo serisinin, son olarak üçüncü oyununu görmüştük. Serinin üçüncü oyununun ortaya çıkmasının ardından uzunca bir süre geçmesine karşın devam oyunu ise gelmemişti. Acaba yapım iptal mi edildi derken beklenen haber geldi ve Diablo IV oyunu için duyuru gerçekleştirildi.
avatar

Rıfat Şentürk

 • e 0

  Mutlu

 • e 0

  Eğlenmiş

 • e 0

  Şaşırmış

 • e 0

  Kızgın

 • e 0

  Üzgün

En çok dikkat çeken yapımlardan biri olarak bilinen Diablo serisinin, son olarak üçüncü oyununu görmüştük. Serinin üçüncü oyununun ortaya çıkmasının ardından uzunca bir süre geçmesine karşın devam oyunu ise gelmemişti. Acaba yapım iptal mi edildi derken beklenen haber geldi ve Diablo IV oyunu için duyuru gerçekleştirildi. Resmi olarak duyurusu yapılan yeni oyun 7 yıl aradan sonra serinin devam edeceği yapım olarak öne çıktı. Üstelik Blizzard sadece duyuru ile kalması ve yapımın oynanış videosunu da yayınladı.

Diablo IV, Serinin Devam Oyunu Olacak: Diablo III oyunundan sonrasını konu edinecek olan yapım, yine karanlığa karşı verilen savaşı ele alacak. Yapımda yer alacak olan sınıflar ise Barbarlar, Büyücüler ve Druidler olacak. 3 farklı sınıfın kendisine has güçlü yönleri dikkat çekecek.

Oynanış videosunda da detaylarını gördüğümüz yapımın, tüm bu yönleriyle beraber serinin en çok konuşulan oyunu olacağı kesin. Geçen sene sunulan yapıma göre hem grafikler kısmında hem de oynanış kısmında çok daha iddialı bir seri olacağını göreceğimiz Diablo IV için kesin çıkış tarihi konusunda ise bir açıklama yapılmadı. Henüz yapımın ne zaman çıkacağı konusunda bilgi verilmezken, oyunun hem PC versiyonunu hem PS4 versiyonunu hem de Xbox One versiyonunu göreceğiz. Yani tüm platformlar için yayın yapılacak.

kaynak: teknogaste

etiketlerETİKETLER
Üzgünüm, bu içerik için hiç etiket bulunmuyor.

Sıradaki içerik:

Diablo IV Resmi Duyurusu Yapıldı