e
sv

Dolar, 7,80’i görürken sterlin ise tarihinde ilk kez 10 liranın üzerinden işlem görüyor.

Döviz kurlarındaki yukarı tırmanış sürerken İngiliz Sterlini 10 TL seviyesini aştı. Piyasalarda tarihi zirveler yenilenmeye devam ediyor. Geçen hafta TCMB piyasa beklentilerinin aksine politika faizini artırsa da dolar/TL'deki düşüş kalıcı olmadı. Kur, 7,79 seviyesinde işlem görüyor. Euro kuru ise rekor tazeleyerek 9,09 seviyelerinde yer alıyor. İngiliz sterlini ise güç kazanarak 10 lirayı aştı.
avatar

Rıfat Şentürk

 • e 0

  Mutlu

 • e 0

  Eğlenmiş

 • e 0

  Şaşırmış

 • e 0

  Kızgın

 • e 0

  Üzgün

GECE YARISI 7,80

Gece yarısı 7,80 seviyelerine gelerek rekor tazeleyen dolar/TL yeni haftanın ilk işlem gününde 7,79 seviyesinde yer alıyor. Geçen hafta Türkiye Cumhuriyet Merkez Bankası’nın (TCMB), piyasa beklentilerinin aksine politika faizini 200 baz puan artırarak yüzde 10,25’e çıkarması ve Bankacılık Düzenleme ve Denetleme Kurumu’nun (BDDK), normalleşme adımları kapsamında bankaların türev işlem limitlerini yükseltmesi kararları sonrası 7,5112 seviyesine kadar gerileyen dolar/TL, cuma gününü önceki kapanışa göre yüzde 0,5 artışla 7,6648’den tamamladı. Avro/TL ise tarihi zirvesini yenilemeyi sürdürerek 9,09 TL’de yer alıyor.

STERLİN 10 LİRAYI GEÇTİ

İngiliz Sterlini de İngiltere’nin Ekim ayına kadar Avrupa Birliği ile Brexit ticaret anlaşması sağlayabileceği umuduyla değer kazanıyor. Avro karşısında 19 günün en yüksek seviyesinde bulunan sterlin, ABD Doları karşısında da yüzde 0,7 değer kazandı. Sterlin, 10,05 TL’den işlem görüyor.

kaynak: karar

etiketlerETİKETLER
Üzgünüm, bu içerik için hiç etiket bulunmuyor.

Sıradaki içerik:

Dolar, 7,80’i görürken sterlin ise tarihinde ilk kez 10 liranın üzerinden işlem görüyor.