e
sv

Dolar ve euro yatay seyirde, altında ise yeni rekor

Piyasalardaki gergin hava sürerken, dolar ve euro kuru yeni güne yine zirvede yatay seyirde başladı. Dün tarihi zirvesini yenileyen gram altın ise yeni bir rekor kırarak 411 TL'yi gördü.
avatar

Rıfat Şentürk

 • e 0

  Mutlu

 • e 0

  Eğlenmiş

 • e 0

  Şaşırmış

 • e 0

  Kızgın

 • e 0

  Üzgün

Küresel piyasalarda dünyada artan corona virüs vakalarının ekonomilere yansımaları izleniyor. Yurt içinde ve küresel piyasalarda önemli bir veri gündemi bulunmazken dolar/TL, uzun zamandır seyrettiği 6,85 seviyelerinden 6,83’lere geriledi. Yaşanan düşüşte doların küresel piyasalarda yaşadığı değer kaybı etkili oldu. Kur bugün 6,84’te seyrediyor. Teknik açıdan dolar/TL’de 6,84 seviyesinin destek konumunda bulunduğunu kaydeden analistler, 6,88’in direnç olarak izleneceğini dile getirdi.

EURODA SON DURUM

Euro/TL de 7,92’den el değiştiriyor. Euro/dolar paritesi dün 1,1549 ile 1,5 yılın en yüksek seviyesini görmesinin ardından, 1,1520 seviyesinden işlem görüyor.

ALTINDA YENİ REKOR

Dün tarihi zirvesini yenileyen gram altın yeni bir rekorla 411 lira seviyesine yükseldi. Çeyrek altında ise alış fiyatı 658,57 lira, satış fiyatı 675,02 lira seviyesinde. Koronavirüs salgınında aşı bulunana kadar durumun daha da kötüye gideceği yönündeki açıklamalar, yatırım araçlarından ‘güvenli liman’ altın fiyatlarına rekor yeniletmeye devam ediyor. Analistler, salgının gidişatı ve ABD-Çin gerilimine bağlı olarak altının ons fiyatının 2 bin doları zorlayabileceğini belirtiyor. Hükümetlerin artık trilyonlarla ifade edilen teşvik paketleri nedeniyle bollaşan likidite ve dip yapan faizler de altın fiyatlarında yukarı yönlü etkiye neden oluyor.

kaynak: karar

etiketlerETİKETLER
Üzgünüm, bu içerik için hiç etiket bulunmuyor.

Sıradaki içerik:

Dolar ve euro yatay seyirde, altında ise yeni rekor

editörün seçtikleri EDİTÖRÜN SEÇTİKLERİ