e
sv

Dolar ve euroda yükseliş sürüyor

Dün 7,31 liraya kadar çıkarak yeni zirveyi gören dolar/TL bugün de 7,26 TL'den güne başladı. Euro/TL 8,61 TL'den gram altın ise 479,72 TL'den işlem görüyor.
avatar

Rıfat Şentürk

 • e 0

  Mutlu

 • e 0

  Eğlenmiş

 • e 0

  Şaşırmış

 • e 0

  Kızgın

 • e 0

  Üzgün

Yaklaşık 2 aydır 6,85 seviyesine demir atan dolar/TL, koronavirüs vakalarının yeniden yükselişe geçmesinin ardından 7 seviyesinin üstüne çıktı. Dolar ve euro Türk Lirası karşısında rekor kırdı. Dolar/TL bugüne de 7’nin üstünde başlarken euro/TL 8,60’ın üstünü görerek tarihi rekorunu kırdı. Gram altın da 480 TL’yi aşarak tarihi zirvesini gördü. Dolar/TL ilerleyen saatlerde 7,30’u aşarak tarihi seviyeyi aştı.

MERKEZ’DEN AÇIKLAMA

Merkez Bankası rekor sonrası, “Piyasalarda oluşan fiyat gelişmeleri yakından izlenmektedir. Merkez Bankası, fiyat istikrarı ve finansal istikrar temel amaçları çerçevesinde, elindeki bütün araçları piyasalardaki aşırı oynaklığın azaltılması doğrultusunda kullanacaktır” açıklamasında bulundu. Açıklamanın ardından kur, saat 18.00 sıralarında 7,30 seviyesinde hareket etti.

BUGÜN DE YÜKSELİŞ DEVAM EDİYOR

Haftanın son işlem gününde ise kur 7,26 seviyesinde hareket ediyor. Aynı dakikalarda euro 8,59 lira seviyesinde işlem görüyor.

ALTINDA SON DURUM

Rekor seviyelere ulaşan altının ons fiyatı, 2.069,09 lira seviyesine ulaşarak rekor tazeledi. Ons fiyatının yükselmesiyle de gram altın 479,82 lirayı, çeyrek altın ise 827,44 lirayı gördü. Altının ons fiyatının yükselişi Cumhuriyet ve çeyrek altının da zirve yapmasına neden oldu. Çeyrek altın fiyatı ise dikey seyirle 827,44 lira, Cumhuriyet altını da dikey yönde güne başladı ve 3.407,00 liradan satılıyor.

kaynak: karar

etiketlerETİKETLER
Üzgünüm, bu içerik için hiç etiket bulunmuyor.

Sıradaki içerik:

Dolar ve euroda yükseliş sürüyor

editörün seçtikleri EDİTÖRÜN SEÇTİKLERİ