e
sv

Donald Trump’ın oğlunun Twitter hesabı kapatıldı

ABD Başkanı Donald Trump'ın oğlu Donald Trump Jr'ın Twitter hesabı yeni tip koronavirüs ile (Covid-19) ilgili "yanlış yönlendiren ve zararlı olma ihtimali olan bilgi" paylaştığı gerekçesiyle askıya alındı. Twitter, yanlış yönlendiren paylaşım nedeniyle Donald Trump Jr'ın hesabının geçici olarak kapatıldığını açıkladı. Twitter sözcüsü "Bu Tweet Covid-19 yanlış bilgi politikamızı ihlal ediyor. Hesabın sahibi mesajı kaldırana kadar bu hesap kapatılacak" dedi.
avatar

Rıfat Şentürk

 • e 0

  Mutlu

 • e 0

  Eğlenmiş

 • e 0

  Şaşırmış

 • e 0

  Kızgın

 • e 0

  Üzgün

ABD Başkanı Donald Trump’ın oğlu Donald Trump Jr’ın Twitter hesabı yeni tip koronavirüs ile (Covid-19) ilgili “yanlış yönlendiren ve zararlı olma ihtimali olan bilgi” paylaştığı gerekçesiyle askıya alındı. Twitter, yanlış yönlendiren paylaşım nedeniyle Donald Trump Jr’ın hesabının geçici olarak kapatıldığını açıkladı. Twitter sözcüsü “Bu Tweet Covid-19 yanlış bilgi politikamızı ihlal ediyor. Hesabın sahibi mesajı kaldırana kadar bu hesap kapatılacak” dedi.

“MASKEYE İHTİYACINIZ YOK”

Yanlış olduğu belirtilen tweet’te tartışmalı sıtma ilacı hidroksiklorokin’in Covid-19’un tedavisi olduğu belirtiliyordu. Bir videoda doktor olduğunu belirten insanlar “Maskeye ihtiyacınız yok” ifadesini kullanıyordu. Donald Trump Jr.’ın hesabının Twitter tarafından kapatılmasına neden olan mesaj babası Donald Trump da paylaştı. Paylaşım ABD Başkanı Trump’ın hesabından silindi.

kaynak: karar

etiketlerETİKETLER
Üzgünüm, bu içerik için hiç etiket bulunmuyor.

Sıradaki içerik:

Donald Trump’ın oğlunun Twitter hesabı kapatıldı

editörün seçtikleri EDİTÖRÜN SEÇTİKLERİ