e
sv

Dünyada Konumlanmış Olmaya Dair 100 Çizgi

Turgut Yüksel’in Ağaçkakan Yayınları’ndan çıkan “Dünyada Konumlanmış Olmaya Dair 100 ÇİZGİ” isimli yeni kitabı 24 Şubat'tan itibaren kitapseverlerle buluşuyor.
avatar

Rıfat Şentürk

 • e 0

  Mutlu

 • e 0

  Eğlenmiş

 • e 0

  Şaşırmış

 • e 0

  Kızgın

 • e 0

  Üzgün

Dünyada konumlanmış olmak yani var olmak, her insanın bulunduğu yere, zamana dışarıdan gelen etkilere uyumlu veya uyumsuz olarak değişmektedir. Bu yüzden varoluşu bir durağanlıkla, önceden tanımlamış olmanın verdiği konforla sabit kılarak izah edemeyiz. Çünkü sürecin her lahzası bir varoluş anını temsil eder ve o yeniden tanımlanır. Bu yeniden tanımlama ve varlığı geçen anla birlikte yenileyerek-yeniden idrak etme halinin çizgilerle tasviri olarak bu kitap dünyada konumlanmış olmaya görsel bir nazar sunuyor.

Aile, devlet, ilişki, ev, güvenlik, çatışma, din, savaş, iletişim, iktidar, eğitim gibi insan varoluşunu sürekli biçimlendiren değerler süreç içinde aldıkları son haliyle yeniden gözden geçiriliyor. Turgut Yüksel’in Ağaçkakan Yayınları’ndan yayımlanan “Dünyada Konumlanmış Olmaya Dair 100 ÇİZGİ” isimli ikinci çizgi kitabı 24 Şubat Cuma günü raflardaki yerini alacak. Kitaplığınızdaki yerini şimdiden hazırlayın…

TURGUT YÜKSEL KİMDİR?

Bahçeşehir, Yeni Yüzyıl, Doğuş Üniversitelerinde dersler verdi ve vermektedir. Radikal, Hürriyetve Sabah gazetelerinde, Ot, Birikim, Express olmak üzere yirmiye yakın dergide yazar, çizer ve yayın yönetmeni olarak bulundu. Özel sayılarda davetli olarak editörlük yaptı. 16 kitaba editör ve tasarımcı olarak katkıda bulundu. 4 kişisel sergisi oldu, 10 karma sergiye katıldı. Oğuz Aral restrospektif sergisinin küratörlüğünü yaptı.

Kent, kültür, tasarım ve iletişim konularında seminerler veren Turgut Yüksel, aynı zamanda özel firmalarda tasarımcılık ve radyo programcılığı yapmaktadır. Turgut Yüksel’in Sessiz / Temel İlkeler Risalesi isimli çizgi kitabı da 2015 yılında Ağaçkakan Yayınları’ndan yayımlandı.

Dünyada Konumlanmış Olmaya Dair 100 ÇİZGİ
Yazar: Turgut Yüksel
Yayınevi: Ağaçkakan Çizgi Seri-2
Kitap/Kapak Tasarımı: Turgut Yüksel
Birinci Basım: Şubat 2017, İstanbul 
ISBN:  978-605-83163-2-4
Satış Fiyatı: 19 TL.
Dağıtım Tarihi: 24 Şubat 2017

kaynak: mürekkep haber

etiketlerETİKETLER
Üzgünüm, bu içerik için hiç etiket bulunmuyor.

Sıradaki içerik:

Dünyada Konumlanmış Olmaya Dair 100 Çizgi

editörün seçtikleri EDİTÖRÜN SEÇTİKLERİ