e
sv

Ebeveynler en çok o ismi tercih ediyor

Bebek isimleri eskiden takvimlerden takip edilirdi. Şimdilerde ise online isim sözlüklerinden anlamlarıyla beraber bulunabiliyor. Anne-baba adaylarının isim anlamı ararken birkaç kriteri bulunuyor. Bazıları klasik isimleri severken bazıları ise daha önce duyulmamış isimleri tercih ediyor. Bazıları için de isimlerin dini anlamları büyük önem taşıyor. İsimler sözlüğünde anlamı en çok araştırılan isimlerden biri de Anıl'dır. 'Anıl ismi ne anlama geliyor?' haberimizden kısaca anlamını okuyabilirsiniz.
avatar

Rıfat Şentürk

 • e 0

  Mutlu

 • e 0

  Eğlenmiş

 • e 0

  Şaşırmış

 • e 0

  Kızgın

 • e 0

  Üzgün

Bebek isimleri eskiden takvimlerden takip edilirdi. Şimdilerde ise online isim sözlüklerinden anlamlarıyla beraber bulunabiliyor. Anne-baba adaylarının isim anlamı ararken birkaç kriteri bulunuyor. Bazıları klasik isimleri severken bazıları ise daha önce duyulmamış isimleri tercih ediyor. Bazıları için de isimlerin dini anlamları büyük önem taşıyor. İsimler sözlüğünde anlamı en çok araştırılan isimlerden biri de Anıl’dır. ‘Anıl ismi ne anlama geliyor?’ haberimizden kısaca anlamını okuyabilirsiniz.

ANIL’IN İSİM ANLAMI

Anıl ismi Türkçe kökenlidir ve “amaç”, “erek”, “yavaş”, “ağır”, “bellek”, “hafıza”, “adın her zaman anılsın” anlamlarına gelmektedir.

kaynak: bursa da bugün

etiketlerETİKETLER
Üzgünüm, bu içerik için hiç etiket bulunmuyor.

Sıradaki içerik:

Ebeveynler en çok o ismi tercih ediyor

editörün seçtikleri EDİTÖRÜN SEÇTİKLERİ