e
sv

Efsane oyun Mario Odyssey

Mario Nintendo için uzun zamandan beri güvenilir bir karakter olmuş ve marka hikayesini taze ve ilginç tutmayı başarmıştır.
avatar

Rıfat Şentürk

 • e 0

  Mutlu

 • e 0

  Eğlenmiş

 • e 0

  Şaşırmış

 • e 0

  Kızgın

 • e 0

  Üzgün

Super Mario Odyssey, Nintendo Switch için piyasaya sürülen en son Mario oyunudur ve bildiğimiz ve sevdiğimiz karakter de alışık olduğumuzdan biraz daha farklı bir yaklaşımdır. Birkaç hafta boyunca oyunu oynadıktan sonra, Super Mario Odysseyin hem yeni oyuncular hem de uzun süredir Mario hayranları için kolayca Nintendo Switch’in en iyi oyunlarından biri olduğunu düşünebilirsiniz. Mario, uzun zaman önce Süper Mario Bros. oyunları gibi klasikler ve New Super Mario Bros. U Deluxe gibi daha yeni isabetler sayesinde Nintendo’nun en hesaplı franchise karakterlerinden biri olmuştur. Ancak en son sürüm, her ikisinden de farklıdır.

Süper Mario Odyssey, çoğu oyuncunun kullandığı Mario oyunları gibi 2D oyunundan ziyade, şimdiki klasik Süper Mario 64’e benzeyen 3 boyutlu bir maceradır. Piyasaya sürüldüğünden beri, oyun eleştirilere maruz kalmıştır, bu yüzden son birkaç haftadır Super Mario Odyssey’yi hype’a çıkıp çıkmadığını öğrenmek için oynayanların sayısı da artmış durumdadır.

Kurulum Ve İlk Gösterimler

Super Mario Odyssey’i kurmak basittir. Oyun kartuşunu Nintendo Switch’inize koyun, oyunu çalıştırın ve başlatı tıklayın. Bowser’ın Mario’yu nasıl yendiğini, şapkasını tahrip ettiğini ve bu süreçte Peach’i kaçırdığını anlatan kısa bir video izleyeceksiniz. Daha sonra oyunu nasıl oynayacağınızı ve Mario’nun yeni şapkası ve oyun yoldaşı olan Cappy adlı yeni bir karakterle takım olacağınızı öğreneceksiniz. Super Mario Odyssey göründüğü kadarıyla harika hissettirmektedir. Yeni bir oyunda bir karakteri kontrol etmenin ilk

öğrenme eğrisini aşınca, Mario‘yu A noktasından B noktasına kadar almayı ve oyunun doğal olduğunu hissetmeyi kolay bulacaksınız. Klasik Nintendo modasında, grafikler eğlenceli ve güzel bir şekilde tasarlanmış, ancak PlayStation 4 veya Xbox One gibi daha güçlü bir konsolda bulabileceğiniz fotoğraf gerçekçiliğini yansıtmıyor. Doğal olarak, oyunun genel amacı Bowser’ı bulmak ve Peach’i kurtarmaktır, ancak ilk etapta Bowser’a ulaşmak için, her Krallığın içinden geçmek ve geminizi Odyssey olarak adlandırmak için güç aylarını toplamak zorunda kalacaksınız.

Odyssey Versionunda Neler Yeni?

 Mario’ya yeni bir eşlik eklemek, klasik karakterin harika bir örneği ve ona da bir dizi yeni yetenek kazandırıyor. Büyülü şapkayı bir yaratığa veya karaktere attığınız zaman, o karakterin yok olduğunu ve yeni bulmacalar çözme yeteneklerini ortaya çıkarabiliyorsunuz. Ayrıca yoldan çıkarmak için düşmanlarınıza Cappy fırlatabilir veya Mario’nun normalden daha ileri ve daha yükseğe zıplamasına yardımcı olmak için Cappy’yi kullanabilirsiniz. Mario’da başka değişiklikler de var. Örneğin, her dünyada, Mario’ya kendi ismini vermek için para toplayabilir ve farklı şapkalar ve kıyafetler satın alabilirsiniz. Neyse ki, burada gerçek para harcamak zorunda değilsiniz. Farklı şeyler satın almak için oyundaki paraları toplayabilirsiniz.

Mario’ya farklı bir kıyafet almayı çok fazla önemsemeyebilirsiniz. Klasik görünüşü de yeni versiyonda oldukça tatmin edici duruyor. Ancak, farklı hikaye öğeleri için kıyafetini değiştirmek zorunda kalabilirsiniz, bu yüzden mümkün olduğunca çok para toplamaya değer . Super Mario Odyssey hakkında en iyi şey, oldukça yaratıcı olmasıdır. Bu sadece tasarımda da değil, oyunda da fazlasıyla hissedilmektedir. Grafikler renkli ve eğlencelidir. Her krallığın kendine has bir görünüm ve hissi vardır. Böylece oyundan eski versiyonlarına kıyasla çok daha fazla zevk alabilirsiniz . Sizde Mario Odyssey oyununu oynayabilir ve olumlu ya da olumsuz olarak görüşlerinizi bizimle paylaşabilirsiniz.Böylece oynayacak diğer arkadaşlar da bilgi sahibi olabilir. Oyun hakkındaki görüşlerinizi bekliyoruz.

kaynak: teknogaste

etiketlerETİKETLER
Üzgünüm, bu içerik için hiç etiket bulunmuyor.

Sıradaki içerik:

Efsane oyun Mario Odyssey

editörün seçtikleri EDİTÖRÜN SEÇTİKLERİ