e
sv

Epic Games, Minit oyununu 1 haftalığına ücretsiz yaptı

Esrarengiz çizimi ve oynanışı ile dikkatleri üzerine çeken Minit oyunu, Epic Games tarafından 1 hafta boyunca ücretsiz bir şekilde indirebilecek. Steam’e rakip olmak adına bir çok oyunu her hafta ücretsiz dağıtan Epic Games şimdide pek alışık olmadığımız bir oyunu bizlere sundu. Oyundan kısaca bahsetmek gerekirse, Öncelikle oyun tasarımı yeni nesilin pekte alışık olmadığı, siyah beyaz çizimlerle bizleri karşılıyor GameMaker Studio oyun motoruyla geliştirilen Minit, sizleri farklı bir maceraya sürükleyecek.
avatar

Rıfat Şentürk

 • e 0

  Mutlu

 • e 0

  Eğlenmiş

 • e 0

  Şaşırmış

 • e 0

  Kızgın

 • e 0

  Üzgün

Esrarengiz çizimi ve oynanışı ile dikkatleri üzerine çeken Minit oyunu, Epic Games tarafından 1 hafta boyunca ücretsiz bir şekilde indirebilecek. Steam’e rakip olmak adına bir çok oyunu her hafta ücretsiz dağıtan Epic Games şimdide pek alışık olmadığımız bir oyunu bizlere sundu. Oyundan kısaca bahsetmek gerekirse, Öncelikle oyun tasarımı yeni nesilin pekte alışık olmadığı, siyah beyaz çizimlerle bizleri karşılıyor GameMaker Studio oyun motoruyla geliştirilen Minit, sizleri farklı bir maceraya sürükleyecek.

Bu oyunda zaman önemli

Klasik Retro oyunlarını aratmayan bu oyunda size 60 saniyelik bir süre veriliyor ve bu süre içerisinde yardım etmeniz gereken kişi bulmanız şart yoksa oyun sizi tekrar başa atıyor. 60 saniyelik süre zarfında enteresan düşmanlarla ve labirent türü alanlarla başa çıkmanız gerekecek. Oyun müzikleri mono olsa’da kulağa hoş gelen melodiler düşmanlarla verdiğiniz mücadele’de gerilimin artması grafiğin pekte önemli olmadığını bu oyun bize göstermiş oldu. Oyunun hikayesi basit ama çizgi film tadında olduğunu söylemek mümkün. Eski huzurunuza tekrar kavuşmak ve üzerinizdeki laneti kaldırmak için bir kahin tarafından size çeşitli görevler verilir bu görevler çevrenizde yardıma ihtiyacı olan insanlara yardım etmeniz gerekiyor ama bir sorunumuz var hem zaman 60 saniye ile kısıtlı hemde yardım edeceğimiz kişiyi kendimiz bulmamız gerekiyor. Ayrıca etrafta ki düşmanları’da göz önüne aldığımızda görevlerin hiçte kolay olmadığını söylemek mümkün. Oyun bir taraftan sizin sinirlerinizin sınırlarını zorlarken diğer taraftan sizi kendine bağlamayı başarabiliyor. Bir çok platformda bulunan bu mini oyun kısa süreliğine Epic games mağazasın’da ücretsiz indirilmeye açık. Vakit kaybetmeden Minit oyunu oyun kütüphanesine ücretsiz bir şekilde indirin. Aslında bu oyun tüm PC’lerde oynanır ama biz yinede geleneği bozmadan oyunun sistem gereksinimlerini paylaşalım.

Minit oyunu sistem gereksinimleri

 • İşletim Sistemi: Windows XP/Vista/7/8/8.1/10 x86/x64
 • İşlemci: Intel Pentium D 830 (2* 3000) veya eşdeğeri / AMD Athlon 64 4000+ (2600) veya eşdeğeri
 • Bellek: 1 GB RAM
 • Ekran: GeForce 7600 GS (256 MB) / Radeon HD 2400 PRO (256 MB)
 • Depolama: 200 MB kullanılabilir alan

kaynak: teknogaste

etiketlerETİKETLER
Üzgünüm, bu içerik için hiç etiket bulunmuyor.

Sıradaki içerik:

Epic Games, Minit oyununu 1 haftalığına ücretsiz yaptı

editörün seçtikleri EDİTÖRÜN SEÇTİKLERİ