e
sv

Esad güçleri 100 kişiyi mayın tarlasına sürdü

Suriye'de Beşşar Esad rejimine bağlı güçler, zorunlu askerlik uygulamasını reddeden 100 kişiyi mayın tarlasına sürdü. Mayınların patlamasıyla 8 kişi öldü, 15 kişi de yaralandı.
avatar

Rıfat Şentürk

 • e 0

  Mutlu

 • e 0

  Eğlenmiş

 • e 0

  Şaşırmış

 • e 0

  Kızgın

 • e 0

  Üzgün

Suriye’deki Beşşar Esad rejimi ve İran destekli terörist gruplar, Dera ilindeki zorunlu askerlik uygulamasını kabul etmeyerek muhaliflerin kontrolündeki bölgelere geçmek isteyen yaklaşık 100 kişilik grubu mayın tarlasına yönlendirdi. Mayınların infilak etmesi sonucu en az 8 kişi yaşamını yitirdi, 15 kişi yaralandı. AA muhabirinin askeri muhalif kaynaklardan edindiği bilgiye göre, rejimin zorla askere almak istediği yaklaşık 100 kişilik grup bu uygulamayı reddederek, muhalif bölgelere geçmek istedi.

MAYIN TARLASINA YÖNLENDİRDİLER

Esad rejimi askerleri ve İran destekli terörist grupların refakat ettiği siviller, Dera ilinden getirilerek rejimin kontrolündeki Halep’den Nübbül beldesine götürüldü. Rejim güçleri, muhaliflerin kontrolündeki Afrin ve İdlib’e geçmek isteyen sivilleri buradan mayın tarlasına yönlendirdi. Mayınların infilak etmesiyle en az 8 kişi hayatını kaybetti. Yaralanan 15 kişi Afrin’de tedavi altına alındı. Gruptan geride kalanlardan ise haber alınamıyor.

kaynak: karar

etiketlerETİKETLER
Üzgünüm, bu içerik için hiç etiket bulunmuyor.

Sıradaki içerik:

Esad güçleri 100 kişiyi mayın tarlasına sürdü

editörün seçtikleri EDİTÖRÜN SEÇTİKLERİ