e
sv

Facebook’un hikayesi

Dünya çapında hemen herkese ulaşan bir sosyal medya ağını yaratan kişiyi, Mark Zuckerberg’i daha yakından tanımak ister misiniz? Hakkında kitaplar yazılan, filmler çekilen bu genç adam bu noktaya nasıl geldi? Böyle büyük bir imparatorluğun sahibi olmak için neler yaptı?
avatar

Rıfat Şentürk

 • e 0

  Mutlu

 • e 0

  Eğlenmiş

 • e 0

  Şaşırmış

 • e 0

  Kızgın

 • e 0

  Üzgün

Dünya çapında hemen herkese ulaşan bir sosyal medya ağını yaratan kişiyi, Mark Zuckerberg’i daha yakından tanımak ister misiniz? Hakkında kitaplar yazılan, filmler çekilen bu genç adam bu noktaya nasıl geldi? Böyle büyük bir imparatorluğun sahibi olmak için neler yaptı? Mark Zuckerberg’i kendi sözleriyle tanıtan bu kitabı, Steve Jobs’u anlattığı kitabıyla haftalarca çok satanlar listesinden inmeyen George Beahm yayıma hazırladı. Bu kitap, hakkında pek çok farklı görüş öne sürülen bu genç milyarderi en gerçek haliyle ortaya koyuyor. “Genç Milyarder: Kendi Sözleriyle Mark Zuckerberg” adıyla yayınlanan kitap, Beyaz Baykuş Yayınları etiketini taşıyor.

KİTABIN TANITIM BÜLTENİ

1,2 milyar kişiye ulaşan bir sosyal medya ağı. Ve onun genç yaratıcısı. 350 milyar dolarlık bir imparatorluğun sahibi. Önce ondan nefret ettik. Arkadaşlarını sırtından vuran, işverenlerini yarı yolda bırakan, sadece ve sadece kendisini düşünen, bütün parasına rağmen bir kız arkadaş edinemeyecek kadar mesafeli bir adam gördük.

Sonra şaşırdık. Çünkü o sevgisiz adam evlendi, çocuk sahibi oldu ve 2015 yılında karısıyla beraber Facebook hisselerinin yüzde 99’unu eğitim ve sağlığa destek için kurdukları vakfa bağışladı.

Peki, gerçekten kimdir Mark Zuckerberg? Başarısının anahtarı nedir? Bu kitap bugüne kadar onu en detaylı ve en gerçek şekilde mercek altına alan tek kitaptır. Editörü George Beahm ise bize daha önce Steve Jobs’ı kendi sözlerinden anlatmış ve haftalarca “New York Times Çok Satanlar” listesinde kalmıştı. “Time” dergisi en son 1927 yılında bu kadar genç bir adamı “Yılın Kişisi” seçmişti. Sizi Zuckerberg’in dünyasına davet ediyoruz.

 • Yayıma Hazırlayan : GEORGE BEAHM
 • Çeviri : ESRA ERGÜN
 • Fiyatı : 14 TL
 • Türü : BİYOGRAFİ Sayfa Sayısı : 160

kaynak: mürekkep haber

etiketlerETİKETLER
Üzgünüm, bu içerik için hiç etiket bulunmuyor.

Sıradaki içerik:

Facebook’un hikayesi

editörün seçtikleri EDİTÖRÜN SEÇTİKLERİ