e
sv

Fenomen Olmuş Mobil Telefon Oyunları hangileridir? İnceleyelim

Bilgisayar yada oyun konsolları sizin her zaman yanınız da olmayabiliyor imdadınıza yetişen fenomen olmuş mobil oyunlar tam size göre.
avatar

Rıfat Şentürk

 • e 0

  Mutlu

 • e 0

  Eğlenmiş

 • e 0

  Şaşırmış

 • e 0

  Kızgın

 • e 0

  Üzgün

Sürekli olarak oyun oynayan bir mobil telefon oyunu bağımlısı olmasanız bile günümüzde hemen hemen herkesin telefonunda ara ara açıp oynadığı bir telefon bulunur. Bunlardan bazıları yıllar içinde öyle popüler hale gelmiştir ki henüz denemediyseniz eğlenceye dair birçok şey kaçırmış olabilirsiniz. Sizle için Android ve İos kullanıcılarına özel seçmece fenomen oyunlar.

Pokemon Go – 750+ milyon: Pokemon Go’yu ücretsiz olarak  iOS veya Android işletim sistemine sahip cihazınıza indirilebilirsiniz. İndirmek ve oynamaya başlamak ücretsizdir, ancak PokeCoins adı verilen oyun içi para birimini satın almak için gerçek parayı kullanma seçeneğine sahipsiniz. Çıktığı andan itibaren oyuncular arasında çılgınlar gibi oynanmaya sebep olmuş oyun şu günlerde popülerliğini biraz yitirmiş durumda.

Temple Run – 500 Milyonun Üstünde: Sonsuz koşucular, keşfi yıldırım refleksleri ve güçlü bir kombinasyon ile birleştirir. Temple Run, 2011’de piyasaya sürülmesinden sonra yılda 100 milyon kurulum gerçekleştirilmesini kutladı ve o tarihten bu yana da indirilme sayısı 500 milyonu geçti. Bir film söylentileri dolaşıyordu, ancak havada asılı kaldı gibi görünüyor.

Candy Crush Saga – 500 + milyon: Belki basit bir bulmaca oyunu gibi gözükebilir, ama son derece başarılı bir puzzle oyunu. Facebook’ta bir fenomen haline geldiğinde 2013’te 500 milyon yüklemeyi geçti (sosyal paylaşım ağının 23’te 1’i oyunun fanıydı).

Angry Birds – 500 + milyon: Dünyayı fetheden ilk oyunlardan biri olan bu 500 milyon kuruluma sahip oyun 2011’de geri döndü. Sadece akıllı telefonların şimdiki zamana oranla çok daha az olduğunu ve bu yüzden bu sayının daha da etkileyici olduğunu düşünüyoruz. Ayrıca herkese önemli bir ders verdi: sevimli karakterler gerçekten bir oyun satışı ve daha sonra da bir film yapmanıza yardımcı olabilirler.

Fruit Ninja – 300 Milyonun Üstünde: Önünüze çıkan meyveleri elinizle keserek stres atmış oluyorsunuz stres demişken zorluk arttıkça strese girebilirsiniz. Mobil oyun, dokunmatik ekranların ortaya çıkmasından bile önce başladı. 2012’de ABD’de her 3 Iphone’dan 1’inde indirilerek toplamda 300 milyon indirmeye ulaştı.

kaynak: teknogaste

etiketlerETİKETLER
Üzgünüm, bu içerik için hiç etiket bulunmuyor.

Sıradaki içerik:

Fenomen Olmuş Mobil Telefon Oyunları hangileridir? İnceleyelim

editörün seçtikleri EDİTÖRÜN SEÇTİKLERİ