e
sv

Fortnite Google Play Store’a Geliyor

Fortnite, Battle Royale oyunları için en iddialı yapımlar arasında yer alıyor. İddialı oyunun mobil platformlarda ise tam anlamıyla rekabet edemediğini görüyoruz. Bunun nedeni ise Fortnite oyununun Google Play üzerinde yayınlanmamış olması. Oyunun mobil sürümü sadece Epic Games üzerinden indirilebiliyordu. Epic Games üzerinden indirebileceğini APK ile mobil sürümünü de oynamanız mümkün.
avatar

Rıfat Şentürk

 • e 0

  Mutlu

 • e 0

  Eğlenmiş

 • e 0

  Şaşırmış

 • e 0

  Kızgın

 • e 0

  Üzgün

Fortnite, Battle Royale oyunları için en iddialı yapımlar arasında yer alıyor. İddialı oyunun mobil platformlarda ise tam anlamıyla rekabet edemediğini görüyoruz. Bunun nedeni ise Fortnite oyununun Google Play üzerinde yayınlanmamış olması. Oyunun mobil sürümü sadece Epic Games üzerinden indirilebiliyordu. Epic Games üzerinden indirebileceğini APK ile mobil sürümünü de oynamanız mümkün. Fakat burada da oyuncuların en büyük sorunu geniş bir platforma ulaşamaması olmuştu. Bu nedenle mobil sürümü geride kalan yapımın, sonunda beklenen adımı atacağı ve Fortnite Google Play Store sürümünün yayınlanacağı belirtiliyor.

Fortnite Google Play Store Ne Zaman Gelecek?

Oyunun Google Play üzerinden yayınlanmamasının nedeni, oyun içi satın alımlarında Google’ın çok yüksek oranda komisyon alıyor olması. Epic Games bu %30 oranında olan komisyon oranını yüksek buluyor ve bu nedenle uygulamayı sunmuyor.

Bir yandan da Google Play Store oyuncu kitlesine sahip olmak isteyen yapımın, sorunu kendi ödeme sistemiyle çözeceği iddia edildi. Yani doğrudan Google üzerinden bir ödeme sistemi kullanılmayacak. Epic Games kendi ödeme sistemini sunacak ve V-Bucks adı verilen bir sanal para biriminden yararlanılacak. Tercih edilecek olan bu yapının Google Play Store kurallarını ihlal ettiği de işin başka bir boyutu. Fortnite Google Play Store için Google ile Epic Games’in farklı bir anlaşma yapması gerekiyor. Google’ın şartları kabul edip etmeyeceği ise merak konusu.

kaynak: teknogaste

etiketlerETİKETLER
Üzgünüm, bu içerik için hiç etiket bulunmuyor.

Sıradaki içerik:

Fortnite Google Play Store’a Geliyor