e
sv

Fuat Oktay’dan Lübnan mesajı

Cumhurbaşkanı Yardımcısı Fuat Oktay ve Dışişleri Bakanı Mevlüt Çavuşoğlu, 154 kişinin öldüğü patlamayla sarsılan Lübnan'ı ziyaret etti. Oktay yaptığı açıklamada 'Mersin Limanı yaraların sarılması için kullanılacak. Türkiye'nin hava ambulansları Lübnan'ın hizmetinde' dedi.
avatar

Rıfat Şentürk

 • e 0

  Mutlu

 • e 0

  Eğlenmiş

 • e 0

  Şaşırmış

 • e 0

  Kızgın

 • e 0

  Üzgün

Cumhurbaşkanı Yardımcısı Fuat Oktay ve Dışişleri Bakanı Mevlüt Çavuşoğlu, 4 Ağustos’ta Beyrut Limanı’nda meydana gelen patlama nedeniyle 154 kişinin hayatını kaybettiği Lübnan’a destek ziyareti gerçekleştirdi. Bu kapsamda Cumhurbaşkanı Yardımcısı Oktay, Lübnan Cumhurbaşkanı Michel Aoun’la görüştü. Baabda Sarayı’nda gerçekleşen görüşmeye Dışişleri Bakanı Mevlüt Çavuşoğlu’da katıldı.

“MERSİN LİMANI YARALARIN SARILMASI İÇİN KULLANILACAK”

Basın mensuplarına görüşmeye ilişkin açıklama yapan Oktay, “Lübnan halkına başlığı dilemek için buradayız. Cumhurbaşkanımızın yardım teklifini ilettik. Tıbbi malzeme ve gıda yardımlarımız devam edecek “Türkiye olarak her türlü yardıma hazır olduğumzu ilettik. Lübnan halkını başlığı dilemek için buradayız. Cumhurbaşkanımızın yardım teklifini ilettik. Tıbbi malzeme ve gıda yardımlarımız devam edecek. Mersin Limanı yaraların sarılması için kullanılacak. Türkiye’nin hava ambulansları Lübnan’ın hizmetinde” açıklamasını yaptı.

kaynak: karar

etiketlerETİKETLER
Üzgünüm, bu içerik için hiç etiket bulunmuyor.

Sıradaki içerik:

Fuat Oktay’dan Lübnan mesajı

editörün seçtikleri EDİTÖRÜN SEÇTİKLERİ