e
sv

Galericilerden ‘ikinci el araç’ uyarı: Fiyatlar 10 güne kadar yeniden yükselecek

Kovid-19 salgını otomobil piyasasına da damga vurdu, uzun süredir yükselişte olan ikinci el araç fiyatları bu kez ÖTV düzenlemesiyle birlikte artışa geçti. Galericiler ise vatandaşlara uyarıda bulunarak fiyatların 10 güne kadar yeniden yükseleceğini söyledi: Sıfırlarda bayiler 400 bin liralık araca 500 bin lira yazdılar liste fiyatına, ama bu ikinci ele daha yansımadı.
avatar

Rıfat Şentürk

 • e 0

  Mutlu

 • e 0

  Eğlenmiş

 • e 0

  Şaşırmış

 • e 0

  Kızgın

 • e 0

  Üzgün

Türkiye’de Özel Tüketim Vergisi (ÖTV) artışı ile birlikte ikinci el araç fiyatları da arttı. Galericiler ise vatandaşlara uyarıda bulunarak fiyatların 10 güne kadar yeniden yükseleceğini söyledi.

SIFIRLARIN FİYATI DAHA İKİNCİ ELE YANSIMADI

Galerici Mustafa Üzer “Önümüzdeki günlerde 1 hafta 10 güne kadar araç fiyatlarında yükseliş bekliyoruz. Sıfırlarda bayiler 400 bin liralık araca 500 bin lira yazdılar liste fiyatına, ama bu ikinci ele daha yansımadı. Şöyle bir gerçek var fiyatlar yükseldi” dedi.

“FİYATLARIN DÜŞECEĞİNİ HİÇ ZANNETMİYORUM”

İkinci el araç satışlarında fırsatçılık yapmaya çalışanların olduğunu dile getiren Üzer, “Normal satmak için acil ihtiyacı olan var. Ama şöyle de bakıyoruz yüzde 70, herkes araba satmaya başladı. Satan, almaya başlıyor. Böyle bir ek kazanç sağlamaya çalışan çok fazla.

Bu araba fiyatları niye çıktı? Yurt dışından araba gelmediği için. Ülkemizde olan araba sayısı belli fabrikalar üretim yapmıyor. Araba da herkesin bir ihtiyacı. Sıfır yok zaten adam gidiyor 6 ay zaman veriyorlar. Bayilerde sıfır araba yok. O yüzden düşeceğini hiç zannetmiyorum talebimiz çok fazla” diye konuştu. Araba fiyatlarının düşmesini beklemediklerini anlatan Üzer, şunları kaydetti:

“BİZLER BU İŞİ YASAL YAPIYORUZ AMA…”

“Dışarıdan gemilerle arabalara gelene kadar biz düşme şansı beklemiyoruz. Fiyatlar çıkıyor. Herkes galeriden almama derdinde biniciden alma derdinde. Binici dediğiniz insanların yüzde 80’i bu ticareti yapıyor. Bizler yasal yapıyoruz.

Garanti kapsamındayız. Bir sorun olursa sattığınız arabada bir şey olursa biz buradayız. Dışarıdan aldığınız insanlar sizi ertesi gün tanımazlar. Arabaları galericiden almaya özen gösterelim. Herkes bu mesleği yapmanın derdinde herkes mesleğini yapsın. Sattığımız her arabaya garanti veririm.”

kaynak: karar

etiketlerETİKETLER
Üzgünüm, bu içerik için hiç etiket bulunmuyor.

Sıradaki içerik:

Galericilerden ‘ikinci el araç’ uyarı: Fiyatlar 10 güne kadar yeniden yükselecek

editörün seçtikleri EDİTÖRÜN SEÇTİKLERİ