e
sv

Gönül Dağı ilk bölüm ne zaman, saat kaçta? Konusu ne, oyuncuları kimler, hangi kanalda?

TRT 1'in yeni yayın sezonundaki iddialı dizisi 'Gönül Dağı'nın 1. yeni bölümü bu akşam izleyenlerle buluşacak. Başrollerinde Berk Atan, Gülsim Ali İlhan, Ege Aydan, Ecem Özkaya'nın yer aldığı 'Gönül Dağı dizisinin konusu' merak ediliyor. İşte detaylar...
avatar

Rıfat Şentürk

 • e 0

  Mutlu

 • e 0

  Eğlenmiş

 • e 0

  Şaşırmış

 • e 0

  Kızgın

 • e 0

  Üzgün

‘Gönül Dağı 1. yeni bölüm ne zaman, saat kaçta?’, ‘Gönül Dağı konusu ne, oyuncuları kimler, hangi kanalda?’ sorularının yanıtlarına sayfamızda yer verdik. Merhum halk ozanı Neşet Ertaş’ın unutulmaz türküsü ‘Gönül Dağı’ndan esinlenerek hazırlanan ve çekimleri Eskişehir’de gerçekleştirilen TRT 1 dizisi, bozkırda hayallerinin peşinden koşan ve tüm engellere rağmen imkansızı başarmaya çalışan üç kuzenin hikayesini anlatacak. işte, ‘Gönül Dağı dizisiyle ilgili bilgiler’…

GÖNÜL DAĞI 1. YENİ BÖLÜM NE ZAMAN, SAAT KAÇTA, HANGİ KANALDA?

‘Bozkırda bir Anadolu masalı’ sloganıyla ekranlara gelmeye hazırlanan Gönül Dağı dizisinin 1. yeni bölümü, 17 Ekim 2020 Cumartesi günü saat 20.00’de TRT 1’de yayınlanacak.

YENİ BÖLÜMDE NELER OLACAK?

Gönül Dağı 1. bölüm özeti: Bozkırın ikliminde aşklar naif ve güzel, kavuşmalar ise çetin ve neredeyse imkansızdır. Bundan en fazla nasibini alan ise Taner’dir. Çocukluk aşkı Dilek’in kasabadan ayrılışının üstünden yıllar geçmiş olsa da onu unutamamıştır. Bir gün ona kavuşabilmenin ümidiyle yaşayan Taner’in en büyük hayallerinden biri de yaptığı uçağı dünyaya tanıtmaktır.

Taner, amcaoğulları Veysel ve Ramazan ile birlikte ‘Altmış altı’ adını verdikleri uçaklarını bitirme aşamasına gelmişlerdir. Yakın zamanda başvurdukları havacılık şirketi Taner’e ulaşır ve üç gün sonra yaptıkları uçağı görmeye geleceklerini söyler. Bu haber amcaoğullarını çok sevindirir, ancak bir problemleri vardır. Uçağın testi sırasında motor yanmıştır ve havacılık şirketi gelene kadar yeni bir motor bulmaları gerekmektedir. Üstelik Gönül Dağı’ndan düşen taşlar da kasabanın yolunu kapatmıştır.

Tüm bu gelişmeler Taner ve amcaoğullarının işlerini daha zorlaştırır. Sunum günü gelip çattığında yıllardır üzerinde çalıştıkları uçağı gösterebilecekler midir? Aşkı en saf haliyle yaşayanların, hasreti bir ömür yüreğinde taşıyanların, kopmaz halatlarla bağlanmış dostlukların, birbirinden renkli hayatların iç içe geçtiği Gönül Dağı’nda masal gerçeğe dönüşecek ve Dilek umulmadık bir anda Taner’in karşısına çıkacaktır.

GÖNÜL DAĞI KONUSU NE?

Yazdığı tüm hikayelerde bozkırı ve bu coğrafyada yaşayan insanları samimi bir dille eserlerine yansıtan ‘bozkırın kalemi’ Mustafa Çiftçi’nin gün yüzüne çıkmamış öykülerinden esinlenilerek senaryolaştırılan Gönül Dağı, bozkırda hayallerinin peşinden koşan ve tüm engellere rağmen imkansızı başarmaya çalışan 3 kuzenin hikayesini anlatılıyor.

İzleyenlerin memleket özlemini giderecek görsel bir şölen sunan Gönül Dağı’nda, bozkırın ortasında yer alan şirin bir kasabada yaşayan sıcakkanlı, sevecen Anadolu insanının öyküsü konu ediliyor. Çocukluk aşkı Dilek ile bir gün buluşma hayali kuran Taner’in kuzenleriyle yaptığı müthiş icat, nelere sebep olacak?

GÖNÜL DAĞI OYUNCULARI KİMLER?

Yapımcılığını Köprü Film’in üstlendiği, senaryosu Mustafa Çiftçi’ye ait olan, yönetmenliğini Yahya Samancı’nın yaptığı Gönül Dağı’nın oyuncu kadrosunda; Berk Atan (Taner), Gülsim Ali İlhan (Dilek), Yavuz Sepetçi (Ciritçi Abdullah) Ege Aydan (Celal Bey), Semih Ertürk (Veysel), Ecem Özkaya (Zahide) gibi isimler yer alıyor.

GÖNÜL DAĞI NEREDE ÇEKİLİYOR?

Düğüncülerine, ağıtçılarına, geleneklerine, bozkır topraklarının süsü özgürlük timsali yılkı atlarına yer verilen Gönül Dağı dizisinin çekimleri, Eskişehir’in Sivrihisar ilçesinde gerçekleştiriliyor.

kaynak: karar

etiketlerETİKETLER
Üzgünüm, bu içerik için hiç etiket bulunmuyor.

Sıradaki içerik:

Gönül Dağı ilk bölüm ne zaman, saat kaçta? Konusu ne, oyuncuları kimler, hangi kanalda?

editörün seçtikleri EDİTÖRÜN SEÇTİKLERİ