e
sv

Google Adsense mobil uygulaması için yeni bir karar ortaya çıktı.

avatar

Rıfat Şentürk

 • e 0

  Mutlu

 • e 0

  Eğlenmiş

 • e 0

  Şaşırmış

 • e 0

  Kızgın

 • e 0

  Üzgün

Web dünyasının en çok kullanılan servislerinden biri olan Google Adsense için radikal kararlar alınmaya başlandı. Web sitelerinde reklam gösterilmesi amacıyla Google tarafından sunulan servisin mobil uygulaması için sona gelindiği bilgisi elde edildi. Google Adsense mobil uygulaması için alınan kararın detaylarına ve uygulamanın neden kaldırılmak istendiği konusunda detaylara bakalım.

Google Adsense Mobil Uygulaması Ne Zaman Kapanacak?

Konu hakkında detayların ortaya çıkmasının nedeni Andrew Gildfind tarafından yapılan açıklamalar. Adsense ürün yöneticisi tarafından yapılan açıklamalarla beraber bundan sonraki süreçte Google Adsense mobil uygulamasıyla çok fazla ilgilenilmeyeceği ortaya çıktı. Açıkçası ünlü isim, mobil uygulamaya yönlenmeyeceklerini belirtti.

Mobil uygulamaya yönelmek yerine servisin mobil internet sitesinin çok daha işlevsel hale getirileceği açıklandı. Servisin mobil internet sitesinin raporlama ve analiz sayfalarının çok daha detaylı bir hale getirileceği de gelen bilgiler arasında. Durum böyle olunca mobil uygulamaya olan ihtiyaç azalacak ve hatta mobil uygulamanın kullanılması mantıksız olacak. Ürün yöneticisinin açıklamalarına göre Google yetkilileri de durumu bu şekilde değerlendiriyor.

Haliyle artık mobil uygulama için sona gelindiğini söylemek yanlış olmaz. Mobil uygulamanın ne zaman tamamen kapatılacağı konusunda ise bir açıklama yapılmadı. Daha doğrusu bu konuda net bir açıklama yapılmadı. 2019 yılı içerisinde servisin kullanımının değişeceğini ve mobil siteye yönelme olacağını biliyoruz. Bu süre içerisinde uygulamaya da son verilecektir. En azından beklenti bu yönde. Açıklamalar da beklentiyi destekliyor.

kaynak: teknogaste

etiketlerETİKETLER
Üzgünüm, bu içerik için hiç etiket bulunmuyor.

Sıradaki içerik:

Google Adsense mobil uygulaması için yeni bir karar ortaya çıktı.

editörün seçtikleri EDİTÖRÜN SEÇTİKLERİ