e
sv

Google Chrome Yeni Bir Güvenlik Önlemi Başlattı

Twitter güvenlik sorunu tüm dünyayı etkileyen bir sorun oldu. Sosyal medyanın devlerinden birinin hacklenmesine neden olan güvenlik açıkları Google'ın da gündeminde. Güvenlik skandallarından sonra bir adım da Google Chrome tarayıcı için geldi.
avatar

Rıfat Şentürk

 • e 0

  Mutlu

 • e 0

  Eğlenmiş

 • e 0

  Şaşırmış

 • e 0

  Kızgın

 • e 0

  Üzgün

Twitter güvenlik sorunu tüm dünyayı etkileyen bir sorun oldu. Sosyal medyanın devlerinden birinin hacklenmesine neden olan güvenlik açıkları Google’ın da gündeminde. Güvenlik skandallarından sonra bir adım da Google Chrome tarayıcı için geldi. Google, kullanıcıların güvenlik sorunu yaşamaması için tarayıcı için yeni bir önlem almaya karar verdi. Tarayıcıya dahil olan yeni özellikle beraber güvensiz formların dönemi bitecek.

Google Chrome Güvensiz Formlar için Uyarı Gösterecek

Tarayıcıya yapılan güncelleme sonrasında artık güvensiz görülen formlar için otomatik doldurma yapılmayacak. Bir siteye girdiniz ve otomatik doldurma özelliğini kullanarak giriş formu bilgilerini direkt doldurmak istiyorsunuz.

Eğer site güvenli olarak işaretlenmemiş ise bu formlarda otomatik doldurma özelliği çalışmayacak. Otomatik olarak bu özellik çalışmayacağı gibi kullanıcılar da formları doldurmak istediği zaman da Google güvenlik uyarısı verecek.

Formu doldurmak isteyen kullanıcılar bağlantının güvenli olmadığı konusunda bir metinle karşılaşacak ve buna rağmen formu doldurmak istediklerinde bilgilerinin çalınabileceği hakkında bilgilendirilecek. Çok ihtimal verilmiyor ama Google’ın bu uyarısına rağmen formu doldurup göndermek isteyen kullanıcılar gönderecek. Bu kullanıcı kararı olarak değerlendiriliyor.

Kullanıcılar kadar site sahiplerini de ilgilendiren yeni güvenlik önleminde site sahipleri, Google Canary tarayıcı üzerinden sitelerinin güvenli olarak işaretlenip işaretlenmediğini öğrenebilecek. Yakın zamanda tüm kullanıcıları etkileyecek yeni güvenlik önlemi ile Google Chrome tarayıcıda da veri gizliliği bir nokta daha artmış olacak.

kaynak: teknogaste

etiketlerETİKETLER
Üzgünüm, bu içerik için hiç etiket bulunmuyor.

Sıradaki içerik:

Google Chrome Yeni Bir Güvenlik Önlemi Başlattı

editörün seçtikleri EDİTÖRÜN SEÇTİKLERİ