e
sv

İBB koronavirüs döneminde iki yeni yardım kampanyası daha başlattı

avatar

Rıfat Şentürk

 • e 0

  Mutlu

 • e 0

  Eğlenmiş

 • e 0

  Şaşırmış

 • e 0

  Kızgın

 • e 0

  Üzgün

İstanbul Büyükşehir Belediyesi (İBB), ihtiyaç sahipleriyle dayanışmayı genişletme kararı aldı. Askıda Fatura sistemiyle hayırseverler ile ekonomik desteğe ihtiyaç duyanları buluşturan İBB, iki yeni uygulama başlatıyor. Ödeme güçlüğü çekenlerle, destek olmak isteyenleri buluşturan Askıda Fatura’ya, bugünden itibaren Kardeş Aile Paketi ile Anne-Bebek Paketi de dahil edilecek.

TEMEL İHTİYAÇLARA DA DESTEK OLUNABİLECEK

İBB, Covid-19 nedeniyle daha da ağırlaşan ekonomik tablodan etkilenen İstanbullular için iki yeni destek paketini hayata geçiriyor. Başlatılan çalışma ile askıdan alınan faturalara ek olarak yardımseverler, ailelerin temel ihtiyaçlarına da destek olabilecek. Kardeş Aile Paketi ve Anne-Bebek Paketi’ne başvurmak isteyen ihtiyaç sahiplerinin, Alo 153’ü arayarak Sosyal Hizmetler Daire Başkanlığı Sosyal Destek Programına müracaat etmesi gerekiyor.

ANLAŞMALI MARKETLERDEN ALIŞVERİŞ YAPILABİLİYOR

Başvuru esnasında İstanbulkart numarası kaydı alınıyor ve onaylanması halinde kartlarına yükleme talimatı oluşturuluyor. Bakiye yüklenen ihtiyaç sahipleri İstanbulkart’ları aracılığıyla anlaşmalı marketlerden alışveriş yapabiliyor. Başlayan çalışma için iki farklı destek tutarı belirlendi. Destek, Kardeş Aile’de ihtiyaca göre 100 TL ile 250 TL iken Anne-Bebek için 1 çocuklu ailede 125 TL, 2 çocuklu aile ise 200 TL olarak belirlendi. Geçim sıkıntısı çekenlere destekte bulunarak zor günlerde yüklerini azaltmak isteyenler, 153 İBB Beyaz Masa ulaşarak ya da https://askidafatura.ibb.gov.tr/web sitesini ziyaret ederek katkıda bulunabiliyor. Askıda Fatura portalına bırakılmış, abone ismi bulunmayan tutarlardan ödenmek istenen fatura seçilerek katkı verilebiliyor. Ayrıca, İstanbulkart numaraları aracılığıyla alım gücü düşen ya da bulunmayan ailelerin temel ihtiyaçlarını karşılamak için yardımda da bulunulabiliyor.

kaynak: karar

etiketlerETİKETLER
Üzgünüm, bu içerik için hiç etiket bulunmuyor.

Sıradaki içerik:

İBB koronavirüs döneminde iki yeni yardım kampanyası daha başlattı

editörün seçtikleri EDİTÖRÜN SEÇTİKLERİ