e
sv

İçerik Yazarlığı (Content Writer) Nedir?

Son zamanların revaçtaki mesleği olan içerik yazarlığı, çeşitli firmaların, markaların ve ajansların ihtiyaçları doğrultusunda talep ettikleri konuları, istenilen nitelikte hazırlayan kişilerin icra ettiği bir meslektir. Birçok mesleğe göre daha rahat olan içerik yazarlığı, evden iş yapabilme imkânı ile ek gelir isteyenlere, yazı yazmaktan hoşlananlara, ev hanımlarına ya da evden iş yapmak isteyen tüm kişilere bu şansı tanımaktadır. Çalışma alanını içerik yazarının kendisinin belirlemekle beraber istenilen saatte içerik üretilebilmektedir. Başlarda düşük olan içerik fiyatları, içerik yazarının kendisini geliştirmeye başlaması ile artmakta ve yazar için karlı bir iş olmaktadır.
avatar

Rıfat Şentürk

 • e 1

  Mutlu

 • e 0

  Eğlenmiş

 • e 0

  Şaşırmış

 • e 0

  Kızgın

 • e 0

  Üzgün

İçerik Yazarı Olmak İçin Şartlar Nelerdir?

İçerik yazarlığı hemen hemen yazmayı seven herkesin yapabileceği bir iştir fakat bu işte tutunmak ve iyi bir içerik yazarı olmak tamamen kişiye bağlıdır. İyi bir içerik yazarı olmak için kaleminizin güçlü olması gerekmektedir. Farklı, özgün cümleler kurabilmeli ve cümleleri özgün bir şekilde yorumlayarak yazılarınıza ekleyebilmelisiniz. İnternette birçok konuda yazılan ve gittikçe sayısı artan içerikler bulunmaktadır. Genel olarak aynı konuyu hedef olan yazılar bir zaman sonra sıradanlaşabilmektedir ve bununla birlikte rekabet ortamı olmaktadır. Bu yüzden artık markalar ve firmalar, içerik yazarlarından özgün ve farklı, ilgi çekici, SEO uyumlu yazılar istemektedir. Ayrıca birçok kişinin içerik yazarlığına yönelmeye başlaması ile yazarlar arasında da rekabet olmakta ve kalemini, vaktini en iyi kullanan yazarlar diğer yazarlardan bir tık daha öne çıkmaktadır. Acemilikle başlayan içerik yazarlığını zamanla pratik yaparak, araştırarak geliştirmek mümkündür. Bu meslekte ilerleme sağlandığı zaman ciddi gelirler getiren ve büyük avantajlar sağlayan bir meslek olmaktadır.

İçerik Yazarlarının İş İmkanları Nelerdir?

Günümüzde tüm işlerin internet üzerinden yapılması ve internetin tanıtımlar için en önemli araçlardan biri olmasından dolayı birçok marka ürünlerini ön plana çıkarmak için interneti kullanmaktadır. İçerik yazarı bu sayede birçok iş imkânı bulabilmektedir. Birçok site çeşitli firmalara, ajanslara içerik üretmek için çalışmakta ve bu işi yapabilmesi için içerik yazarları aramaktadır. Ayrıca çoğu içerik yazarı belli bir firma, marka ya da ajanslar tarafından beğenildiği takdirde anlaşma yaparak potansiyel müşteriler kazandırabilmek için sürekli olarak içerikler üretmektedir. Blog içerikleri, haber bültenleri, makaleler genel olarak içerik yazarlarının çalıştığı alanlar olmaktadır.

İçerik Yazarı: Başak Tosun

office 2013 lisans
etiketlerETİKETLER
Üzgünüm, bu içerik için hiç etiket bulunmuyor.

Sıradaki içerik:

İçerik Yazarlığı (Content Writer) Nedir?

editörün seçtikleri EDİTÖRÜN SEÇTİKLERİ