e
sv

İçerik Yazarlığı Meslek Olarak Yapılabilir mi?

Günümüz ekonomisinde çalışanların birçoğu ekonomik özgürlüğünü internet üzerinden kazanmaktadır. Bu da yeni yeni meslek grupları ortaya çıkartmakta ve yeni istihdam olanakları sağlamaktadır. Bunlardan birisi de özgün içerik yazarlığıdır. Her gün belki milyonlarca içeriğin eklendiği internet dünyasında özgün içerik yazarlığı da önemli bir hal almıştır. Çünkü SEO denilen Arama Motoru Optimizasyonu sisteminin algıları nedeni ile içerik türleri ne olursa olsun yazılan içerik özgün ve kaliteli olmak zorundadır.
avatar

Rıfat Şentürk

 • e 0

  Mutlu

 • e 0

  Eğlenmiş

 • e 0

  Şaşırmış

 • e 0

  Kızgın

 • e 0

  Üzgün

Siteler, ne kadar özgün ve kaliteli içerikler barındırırlarsa başta Google olmak üzere kullandıkları arama motorlarında kullanıcıların karşısına çıkma ihtimalleri o kadar yüksek olur. Kullanıcılar SEO’da arama yaparken belirli anahtar kelimeler kullanmaktadır. Sitelerin sıralamasında bu anahtar kelimeler çok büyük önem arz etmektedir. İçerik yazarken bu anahtar kelimeleri belli oranlarda kullanmak gerekir ki arama motorları siteleri üst sıralara çıkarabilsin. Durum böyle olunca ve rekabet üst seviyelere tırmanınca da özgün içerik yazarlarına talep artmaktadır ve artmaya devam edecektir.

Özgün İçerik Yazmak Kolay mı?

Bu durum tamamen sizin içerik yazacağınız konuya hakimiyetinize göre değişiklik gösterir. İçerik yazacağınız konu ile ilgili detaylı bir araştırma yaptıktan sonra edindiğiniz bilgileri sindirip sonrasında yazmaya başlamanız çok daha yararlı olacaktır.

Özgün İçerik Yazarı Olarak Nerelerde Çalışabilirim?

İnternet üzerinden yolu geçen tüm kurum ve kuruluşlarda çalışabilirsiniz. Dijital ajanslar, sosyal medya ajansları, online satış yapan firmalar, e-ticaret siteleri ve daha birçok alanda içerik yazarı olarak iş bulabilirsiniz. Ek olarak sabit bir yerde içerik yazarı olarak çalışmak zorunda değilsiniz.

Kendinizi bu alanda yeteri kadar geliştirdiğinizi, tecrübe edindiğinizi düşündüğünüz noktada freelance içerik yazarlığı da yapabilirsiniz. Bunlara karşı bir diğer alternatif ise kişisel bir blog sayfası oluşturup, belirlediğiniz iş bir konu üzerine içerikler yazarak gelir elde edebilirsiniz. Seyahat, film incelemeleri, doğa, kamp, kitap önerileri, teknoloji ve sağlık gibi birçok konu üzerine içerik üretebilir ve ilgilendiğiniz konular ile ilgili hem kendinizi kişisel olarak geliştirmiş, hem de bu edindiğiniz bilgi ve tecrübelerinizi okurlarınız ile paylaşmış olursunuz.

mcafee lisans satın al
etiketlerETİKETLER
Üzgünüm, bu içerik için hiç etiket bulunmuyor.

Sıradaki içerik:

İçerik Yazarlığı Meslek Olarak Yapılabilir mi?

editörün seçtikleri EDİTÖRÜN SEÇTİKLERİ