e
sv

İmamoğlu Esenyurt’ta incelemelerde bulundu: Hiçbir vatandaşımız mağdur olmayacak

avatar

Rıfat Şentürk

 • e 0

  Mutlu

 • e 0

  Eğlenmiş

 • e 0

  Şaşırmış

 • e 0

  Kızgın

 • e 0

  Üzgün

İstanbul Büyükşehir Belediye (İBB) Başkanı Ekrem İmamoğlu, Esenyurt Belediye Başkanı Kemal Deniz Bozkurt ile birlikte aşırı yağıştan etkilenen yerlerde ev ve işyerinde hasar olan vatandaşları dinledi, bölgedeki alt yapı sorunun yaz sonuna kadar çözüleceği sözünü verdi.

“BÜTÜN TEDBİRLERİ ALMIŞ DURUMDAYIZ”

Daha sonra  gazetecilere açıklama yapan şunları söyledi: “İstanbulumuzun bugün farklı yerlerinde yağışlar var. Bütün tedbirleri almış durumdayız. Ama tabii bazı bölgelerde, özellike geçmişten bugüne yaşanan bazı alt yapı sorunları var. Bu şehrin ne yazık ki bir gerçeği. Özellikle bizim bu Pandemi sürecinde başlatmış olduğumuz çalışmaların ne kadar önemli olduğunun da göstergesi. Zira bu Haramidere’deki süreçle ilgili de Esenyurt Belediye Başkanlığımızla yaptığımız toplantıda en önemli sorunlardan biri de bu alan olduğu belirlenmişti. Biz burada şantiyemizi kurduk. Dereden kaynaklı baskınların giderilmemesi hususunda süreci tamamladık ve bu süreçle ilgili de çalışamalarımızı başlattık.” 

“TAMİR VE TADİLATLARI HIZLA ÇÖZÜME KAVUŞTURACAĞIZ”

Suriyeli bir kişinin hayatını kaybetmesinden dolayı üzüntülerini dile getiren İmamoğlu, şöyle devam etti: “Allah’tan rahmet diliyoruz. Buarada Sayın Valimiz bir tespit yaptı. Yanı sıra Belediye Başkanımız burada çalışma içerisinde. Bir dayanışma alanı oluşturuyoruz. Hem valilik, hem biz buradaki yaraları sarmalıyız. Valiliğimizin öncülüğünde bizim de katkılarımızla burada zarar gören hem vatandaşımızın, hem esnafımızın yanında olacağız. Esenyurt Belediyemizle işbirliği yaparak buradaki tamir ve tadilatları hızla çözüme kavuşturacağız. Hiçbir vatandaşımızın mağdur olmasına fırsat tanımayız. Afet olmasından ziyade, afetten önce alınması gereken önlemler daha önemliydi. İstanbul’un bu anlamda 38 noktasında biz yatırım yapıyoruz. Ne kadar önemli yatırım yaptığımızın tekrar altını çiziyoruz.”

“KALICI ÇÖZÜM İÇİN.. ”

Önümüzdeki 2 -3 gün yağışların devam edeceğine dikkat çeken İmamoğlu, “Biz vatandaşımızı uyarıyoruz. Bazı özel noktalarda yardım araçlarımızı hazır tutuyoruz; ama bir yandan da İstanbul’un bütün bu nevi baskın sorunu yaşayan alanlarda sorunun çözümünü kalıcı olarak da çözmek için var gücümüzle çalışıyoruz. Hızlıca yaraları saracağız. Birkaç gün içinde buraları bambaşka halde görürsünüz umuyorum” dedi.

EVİNDE KALAMAYACAK VATANDAŞLAR İÇİN KONAKLAMA TESPİTİ YAPILDI

İmamoğlu, su baskınından dolayı evinde kalamayacak vatandaşlarla ilgili de konaklama alanlarının tespitlerinin yapıldığını belirterek “Esenyurt Belediyemizle beraber, hem insanlarımızın oraya naklini, hem de orada kalmakla ilgili bir takım sıkıntılarını çözüyor olacağız. Sanıyorum birkaç gün daha misafir edeceğimizi düşünüyorum. Önce buralarn temizlenmesi lazım. Ardından da insanlarımızın hijyeni ve eşya ihtiyaçlarına dönük çalışmalarla hızlıca burayı çözeceğiz” dedi.

kaynak: karar

etiketlerETİKETLER
Üzgünüm, bu içerik için hiç etiket bulunmuyor.

Sıradaki içerik:

İmamoğlu Esenyurt’ta incelemelerde bulundu: Hiçbir vatandaşımız mağdur olmayacak

editörün seçtikleri EDİTÖRÜN SEÇTİKLERİ