e
sv

Instagram 10. Yılında Eski Bir Özelliğini Yeniden Getirdi!

Instagram şimdilerde 10. yılını kutluyor. En çok kullanılan sosyal medya platformlarından birisi olan Instagram yeni bir özelliği ile gündeme geldi. Aslında yeni bir özellik olmamasına rağmen bir süre önce kaldırılan sonrasında 10. yılına özel yeniden hayata geçirildi. Fazla ilgi görmemesi hem de yapılan değerlendirmeler sonrasında bazı veri kayıplarına neden olduğu belirlenmişti. Bunun ardından özelliğin alınan ortak bir karar sonrasında kaldırılmasına karar verildi. Kullanıcıların paylaşmış oldukları fotoğraflarda konumlarının da görünmesini sağlayan bir özellik olarak ifade edilmişti.
avatar

Rıfat Şentürk

 • e 0

  Mutlu

 • e 0

  Eğlenmiş

 • e 0

  Şaşırmış

 • e 0

  Kızgın

 • e 0

  Üzgün

Özelliğin Photo Maps olarak adlandırılan sistemi sonrasında yeniden gündeme gelmesi bir karşılaştırma yapılmasını da sağlamış oldu. Ancak silinmeden önceki özelliği ile arasında birtakım farkların olduğu, fotoğrafların haritalara konumlandırılmış halinin hikayeler kısmında görülebileceği belirtildi.

Instagram için Hangi Yeni Güncellemeler Geldi?

Photo Maps ismi verilen yazılımsal teknolojinin kullanımı hakkında kafalarda bazı soru işaretleri bulunuyor. Bu süreçte kullanım sağlayan kişiler kendi konumlarını takipçi listesi ile paylaşamayacaklar. Sadece kullanıcının kendisi tarafından görülebilecek.

Instagram ilk kez 2010 yılında kurulmuştu. 10. yılı kutlanırken eski bir özelliğinin yeniden gündeme gelmesi heyecana neden oldu. Ancak yeni özellikle birlikte kırıcı, incitici yorumların yeniden düzenlenmesine izin verilmeyecek. Bu tür yorumların yapılmasına devam edilmesi halinde hesabın bir süre sonra aniden devre dışı bırakılabilecek. Böylece insanları üzen ve huzursuz hissettiren uygulamalara izin verilmeyecek.

kaynak: teknogaste

etiketlerETİKETLER
Üzgünüm, bu içerik için hiç etiket bulunmuyor.

Sıradaki içerik:

Instagram 10. Yılında Eski Bir Özelliğini Yeniden Getirdi!

editörün seçtikleri EDİTÖRÜN SEÇTİKLERİ