e
sv

İnstagram da artık yorumlar ve hastagler de rahatsız edici içerikler engellenecek.

Kullanılan sosyal medyalarda en büyük problemlerden biri olan gizlilik ve güvenlik sıkıntısından sonra rahatsız edici yorumlar geliyor. Takipçi sayısını yükseltmek, fenomen olabilmek ya da bireysel veya ticari sayfaların reklamlarını yapabilmek için hastag kullanımı oldukça yaygın bir yöntem. Fakat Instagram bu konuya bir sınırlama getirmek için çalışmalara başladı.
avatar

Rıfat Şentürk

 • e 0

  Mutlu

 • e 0

  Eğlenmiş

 • e 0

  Şaşırmış

 • e 0

  Kızgın

 • e 0

  Üzgün

Kullanılan sosyal medyalarda en büyük problemlerden biri olan gizlilik ve güvenlik sıkıntısından sonra rahatsız edici yorumlar geliyor. Takipçi sayısını yükseltmek, fenomen olabilmek ya da bireysel veya ticari sayfaların reklamlarını yapabilmek için hastag kullanımı oldukça yaygın bir yöntem. Fakat Instagram bu konuya bir sınırlama getirmek için çalışmalara başladı. Gereksiz hastag kullanımının önüne geçebilmek bunun yanı sıra rahatsız edici içerikler ile mücadele edebilmek için İnstagram yeni geliştirmeler üzeirnde çalışıyor. Artık kullanıcıların direk engellenmesi yerine önce uyarı ile ikaz edilip belirli bir şikayet sayısına ulaştıklarında ise hesapları bazı kurallara tabi tutulacak.

Yeni güvenlik sisteminin adı Shadow Ban! (Gölge Yasaklama)

Bu yeni düzende fotoğraflara yapılan rahatsız edici yorumlarda bulunan ve çok sayıda hastag kullanan kullanıcılara Instagram birer uyarı metini gönderecek. “Bu metini göndermek istediğinize emin misiniz?” sorusuyla karşılaşacak olan kullanıcılar, böylelikle kullanıcıyı engellemek yerine uyarıda bulunmuş olacak. Shadow Ban da kullanıcılar engellendiyse artık arama yerinde gözükmeyecek, göndermiş oldukları yorumlar hiçbir kullanıcı tarafından görülmeyecek. Bu durumun söz konusu olması ise istenilmeyen türde içerik paylaşımı yapmış olan kullanıcının şikayet edilmesi ile Instagram üzerinde çalıştığı bu yeni Shadow Ban projesi ile güvenlik derecesini biraz daha arttırıp, kullanıcılara güzel deneyimler sunmayı planlıyor. Rahatsız edici aşırı uzun hastagli yorumların görüntü kirliliğini ortadan kaldıracak olan Instagram her geçen gün daha temiz sosyal medya platformu olma yolunda ilerliyor.

kaynak: teknogaste

etiketlerETİKETLER
Üzgünüm, bu içerik için hiç etiket bulunmuyor.

Sıradaki içerik:

İnstagram da artık yorumlar ve hastagler de rahatsız edici içerikler engellenecek.

editörün seçtikleri EDİTÖRÜN SEÇTİKLERİ